UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Dietetyka

Dietetyka

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

2

Cena od

6500 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Dietetyka

O studiach

Zdrowe i racjonalne żywienie to nie tylko moda, ale autentyczna, wciąż rosnąca potrzeba współczesnych społeczeństw. Specjaliści, którzy mają solidną, kompleksową wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychodietetyki są dziś bardzo pożądani. Ostatnie zmiany w zasadach funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej spowodowały, że również placówki POZ poszukują dietetyków. Od końca 2022 roku ich pacjenci mają prawo do bezpłatnych porad dietetycznych, co jest szczególnie ważne w leczeniu chorób przewlekłych takich jak: otyłość, cukrzyca czy choroby układu sercowo-naczyniowego. 

Podejmując studia na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, zyskasz wiedzę i kompetencje, które cię przygotują do kariery w zawodzie dietetyka i psychodietetyka. To doskonała propozycja dla osób, które nie tylko dbają o swoją kondycję i zdrowe odżywianie, ale chciałyby także dowiedzieć się, jak wiedzę z zakresu dietetyki wykorzystać w praktyce. W ofercie są studia zaoczne i stacjonarne.

Na kierunku Dietetyka kształcimy profesjonalistów. W trakcie studiów licencjackich w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula zyskasz kompetencje, które pozwolą ci działać w obszarach mających wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Zdobędziesz kwalifikacje i odniesiesz sukces na polu zawodowym. 

Największym atutem kierunku Dietetyka – studia I stopnia (zaocznie lub stacjonarnie) w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie – jest unikatowy w skali kraju program. Został on skonstruowany z uwzględnieniem sposobu odżywiania człowieka zdrowego, ze zwróceniem uwagi na jego zróżnicowaną aktywność fizyczną, wiek, stan fizjologiczny, a także narodowość czy upodobania kulinarne. W trakcie studiów dowiesz się, jak dzięki odpowiedniemu odżywianiu być sprawnym, mieć dobre samopoczucie oraz właściwą kondycję psychiczną i fizyczną. Program skupia się także na rozumieniu psychologicznych aspektów odżywiania.  W trakcie studiów dowiesz się, jak zmianiać nawyki żywieniowe na lepsze, uwzględniając zarówno fizyczne, jak i emocjonalne potrzeby pacjentów.

Swoje kompetencje z zakresu dietetyki będziesz rozwijać pod okiem wykładowców, którzy są praktykującymi dietetykami oraz psychodietetykami i jednocześnie pracują naukowo. W trakcie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula nauczysz się nie tylko diagnozować i rozpoznawać potrzeby osób odwiedzających gabinet dietetyka. Dzięki zdobytej wiedzy samodzielnie będziesz komponować diety. Zyskasz kompetencje potrzebne, by wspomóc swoich klientów w ich pracy nad sprawnością, wydolnością i kondycją psychiczną. Nauczysz się technologii przetwarzania żywności i komponowania potraw. Umiejętności zawodowe będziesz szlifować również podczas praktyk zawodowych w wyspecjalizowanych placówkach. 

Dzięki studiom w kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula zdobędziesz gruntowną interdyscyplinarną wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu fizjologii człowieka, żywności, promocji zdrowia, edukacji żywieniowej, a także psychologii żywienia i komunikacji interpersonalnej. Nauczysz się określać potrzeby żywieniowe konkretnego człowieka dostosowane do jego stylu życia, uwzględniające jego preferencje żywieniowe, zapewniające dobrą kondycję fizyczną i psychiczną czy poprawę stanu zdrowia. Zyskasz świadomość konieczności indywidualizacji potrzeb żywieniowych człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań człowieka zdrowego i zagrożonego chorobami cywilizacyjnymi. Nauczysz się przygotowywać programy edukacyjne pozwalające na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. W trakcie zajęć praktycznych zyskasz umiejętności w zakresie doradztwa żywieniowego, planowania żywienia i komunikowania się. 

Dzięki studiom na kierunku Dietetyka – stacjonarnie lub zaocznie – w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula zdobędziesz renomę profesjonalisty i pewną pozycję na rynku. Rozpoczniesz niezwykle ciekawą pracę z ludźmi i satysfakcjonującą karierę.

Partnerem biznesowym na kierunku Dietetyka jest Alloweat oraz YOUSH.

Dietetyka studia licencjackie w Warszawie – stacjonarnie i niestacjonarnie

Dietetykę możesz studiować w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie zaocznie lub stacjonarnie. Wybór zależy od twojej sytuacji życiowej i chęci. Wybierając studia niestacjonarne, będziesz realizować edukację w soboty i niedziele.

Specjalności na kierunku Dietetyka

To specjalność adresowana do osób, które chcą współpracować ze sportowcami różnych dyscyplin w zakresie opracowania diety zapewniającej odpowiednią wydolność i kondycję. W trakcie studiów nauczysz się także współpracować z osobami trenującymi na siłowniach czy w klubach fitness, biegających amatorsko oraz przygotowujących się do wypraw i wspinaczek.

Ta specjalność została zaprojektowana z myślą o osobach, które planują pracować z osobami odwiedzającymi gabinet dietetyka. W trakcie zajęć z psychologii i komunikacji personalnej przygotujesz się do współpracy z klientami i nauczysz się rozpoznawać ich potrzeby.

To specjalność, która oferuje unikalne połączenie wiedzy z psychologii i dietetyki. Skupia się na rozumieniu psychologicznych aspektów odżywiania. W trakcie studiów nauczysz się kształtować zdrowe nawyki żywieniowe, identyfikować bariery dla zdrowego odżywiania oraz strategie przeciwdziałania im. Rozwiniesz także kompetencje społeczne związane z identyfikacją, zrozumieniem, leczeniem i profilaktyką zaburzeń odżywiania. W trakcie studiów dowiesz się na czym polega dialog motywacyjny i jak wspierać mentalnie pacjentów w zmianie nawyków żywieniowych.

Dietetyka
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Dietetyka
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Warunkiem uruchomienia specjalności na kierunku studiów jest zebranie odpowiedniej liczby studentów, tj. nie mniej niż 15 osób.

Program studiów Dietetyka

Program kierunku Dietetyka (studia licencjackie) w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie jest unikatowy w skali kraju ze względu na oferowane specjalności. Dzięki kadrze ekspertów i praktyków zdobędziesz kompleksową wiedzę, którą łatwo przekujesz w sukces na polu zawodowym. Swoje umiejętności będziesz szlifować podczas praktyk zawodowych, co pozwoli ci przygotować się do pracy w dynamicznie rosnącej branży dietetycznej.

Atuty studiów na kierunku Dietetyka

Uprawnienia do wykonywania zawodu dietetyka

Dietetyk to odpowiedzialny zawód. Od jego pracy zależy zdrowie, kondycja i samopoczucie klientów. Dzięki studiom I stopnia na kierunku Dietetyka w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula zyskasz uprawnienia do pracy jako dietetyk.

Uprawnienia do wykonywania zawodu dietetyka

Rzetelna diagnostyka

Nauczysz się określać wpływ poszczególnych składników żywności na funkcjonowanie organizmu zdrowego człowieka, czyli na jego kondycję fizyczną, wydolność organizmu, kondycję psychiczną, ogólny nastrój czy wygląd skóry. Zyskasz wiedzę o tym, jak zaoferować klientom indywidualne podejście, jak dobierać składniki diety idealnie dopasowane do ich potrzeb, celów, zwyczajów, a nawet narodowości. Dowiesz się, jak identyfikować i korygować błędy żywieniowe.

Rzetelna diagnostyka

Profesjonalne laboratorium

W trakcie studiów będziesz korzystać z profesjonalnego laboratorium, które znajduje się na terenie uczelni. Zdobędziesz wiedzę na temat różnych technologii przetwarzania żywności oraz sposobów komponowania potraw tak, by uzyskać założoną wartość odżywczą.

Profesjonalne laboratorium

Praktyczna wiedza

Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli ci poprawiać jakość życia innych ludzi dzięki zmianie sposobu ich żywienia. Nauczysz się również dobrych praktyk w podejściu do klientów, dlatego po skończeniu studiów nawiążesz z nimi doskonały kontakt. Zyskasz umiejętność krytycznej oceny skuteczności różnych diet – dowiesz się, które z tych najmodniejszych są naprawdę skuteczne. Może stworzysz swoją własną dietę?

Praktyczna wiedza

Międzynarodowe konferencje

W trakcie studiów na kierunku Dietetyka w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula możesz wziąć udział w inspirujących konferencjach naukowych, również o skali międzynarodowej. Zyskasz wiedzę, doświadczenie i poznasz środowisko. Otrzymasz także “certyfikat uczestnictwa” potwierdzający twoje nowe kompetencje.

Międzynarodowe konferencje

Kariera

Perspektywy zawodowe po kierunku Dietetyka

Dietetyk to satysfakcjonujący zawód. Umożliwia połączenie pracy z misją pomagania drugiemu człowiekowi. To kariera z ogromnymi perspektywami. Coraz więcej osób ma świadomość wartości jaką jest zdrowy tryb życia i szuka profesjonalnej pomocy i wsparcia.

Absolwenci Dietetyki mogą rozwijać karierę zawodową w:

Absolwenci Dietetyki mogą rozwijać karierę zawodową w:

 • poradniach dietetycznych znajdujących się przy klubach fitness, siłowniach i klubach sportowych
 • poradniach dietetycznych ogólnie dostępnych
 • szkołach, przedszkolach, żłobkach
 • gabinetach dietetycznych prowadzonych w ramach własnej działalności gospodarczej
 • szpitalach
 • poradniach psychologicznych oraz przychodniach zdrowia psychicznego

Staże i praktyki studenckie

Studia dietetyczne to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Praktyki zawodowe na kierunku Dietetyka
II rok semestr 3 – 3 mies. (360 godzin)
II rok semestr 4 – 3 mies. (360 godzin)

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

dr Katarzyna Błaszczyk

dr Natalia Czech

dr hab. Krzysztof Dasiewicz

Image for dr hab. inż. Ewa Gondek

dr hab. inż. Ewa Gondek

dr hab. inż. Eliza Gruczyńska-Sękowska

Image for mgr Sylwia Gudej

mgr Sylwia Gudej

dr inż. Elżbieta Hać-Szymańczuk

prof. dr hab. Ewelina Hallmann

dr hab. Mariusz Jaworski

mgr Katarzyna Ring-Andrzejczuk

Image for dr inż. Agnieszka Sulich

dr inż. Agnieszka Sulich

dr inż. Agata Fabiszewska

dr Ewa Majewska

Często pytacie nas o…

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jak korzystać z zajęć online?

Poprzez platformę Platon, na której znajdują się stosowne instrukcje.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój Numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Dział Rekrutacji

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – piątek: 9:00 – 17:00

  Dział Rekrutacji

  Dyrektor
  Katarzyna Broniszewska
  tel.: +48 22 45 72 400
  e- mail: k.broniszewska@vistula.edu.pl/
  rekrutacja@vistula.edu.pl

  Specjalista ds. rekrutacji studentów
  Anastasiia Lasiichuk
  tel.: +48 22 45 72 404
  e-mail: a.lasiichuk@vistula.edu.pl

  Pokój:
  pok. 28

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Turystyka i hotelarstwo

  Turystyka i hotelarstwo

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Turystyka i rekreacja

  Turystyka i rekreacja

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.