DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / O uczelni

O uczelni

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to nowoczesna uczelnia w Warszawie, która ma charakter szkoły biznesowej. Przygotowuje absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. Jest pierwszą w Polsce i w tej części Europy szkołą wyższą, która otrzymała akredytację THE-ICE. To znak najwyższej jakości kształcenia, dowód uznania dla systemu wspierania studentów, współpracy z biznesem oraz wartości badań naukowych.

W Vistuli spoglądamy w przyszłość, analizujemy potrzeby człowieka i całych społeczności. Instytucja oferuje unikatowe w skali kraju programy studiów licencjackich i magisterskich, również po angielsku. Kształci na kierunku Turystyka i Rekreacja, Turystyka i Hotelarstwo, Dietetyka.

Instytucja stawia na praktyczny i międzynarodowy wymiar nauczania, promuje ideę przedsiębiorczości. Programy kształcenia i plany studiów są stale monitorowane i opiniowane przez przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego. W atmosferze otwartości, zaufania i partnerstwa odkryjesz w Vistuli swoje zdolności i sprecyzujesz plany zawodowe. Nauczysz się krytycznego myślenia i odpowiedzialnego przywództwa.

SGTiH Vistula powstała w wyniku połączenia trzech uczelni turystycznych – renomowanej Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie, stołecznej Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa z Łodzi. Dołączył do nich również Instytut Turystyki, jedyna w Polsce jednostka badawczo-rozwojowa prowadząca interdyscyplinarne, kompleksowe badania w zakresie turystyki.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to wysoka jakość edukacji praktycznej i misja, by jak najlepiej przygotować absolwentów do przyszłej kariery. Rozwiniesz w niej kompetencje, dzięki którym odniesiesz sukces w branży spotkań, świecie turystyki, sportu, dietetyki.

W nowoczesnym kampusie uczelni będziesz cieszyć się wyjątkową atmosferą. Już na starcie rozwiniesz swój indywidualny potencjał w ramach unikatowego Programu Mentoringu i skorzystasz z systemu atrakcyjnych stypendiów. Otrzymasz wsparcie, dzięki któremu łatwiej zintegrujesz się w środowisku. Nauczysz się zarządzać indywidualnym potencjałem i planować rozwój zawodowy. Z pomocą Biura Karier oraz z wykorzystaniem platformy E-Kariera nawiążesz pierwsze kontakty z biznesem, zbadasz swoje kompetencje i je rozwiniesz. Zdobędziesz cenne doświadczenie podczas zapewnionych przez uczelnię krajowych i zagranicznych praktyk. Dwa razy w roku możesz wziąć udział w Targach Pracy. Swoje pasje pogłębisz w klubach i kołach studenckich.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula współpracuje z ponad 40-toma zagranicznymi uczelniami w zakresie wymiany wykładowców i studentów, wspólnych programów i projektów, badań, wymiany doświadczeń oraz publikacji. Szczególne miejsce zajmuje B.H.M.S. – Business and Hotel Management School w Lucernie. Umowa zawarta z tą uczelnią daje naszym studentom możliwość studiowania w Szwajcarii oraz zdobycia podwójnego a nawet potrójnego dyplomu licencjackiego lub magisterskiego (Vistula, BHMS i Robert Gordon University – B.H.M.S. wystawia podwójny dyplom z Gordon University).

Uczelnia zrealizowała wiele prac i projektów badawczych, których odbiorcami byli: rząd RP, władze wojewódzkie, organizacje krajowe i regionalne, banki, inwestorzy oraz przedsiębiorstwa turystyczne. We współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym brała udział w doskonaleniu systemu statystyki turystyki w Polsce.

Vistula działa też na rzecz wzmocnienia relacji z lokalnymi społecznościami, czego wyrazem jest m.in. uruchomienie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Dlaczego warto u nas studiować?

Pionierskie kierunki studiów

W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Uczelnia jest jedyną szkołą wyższą w Warszawie, która ma w ofercie kierunek Turystyka i Hotelarstwo na poziomie magisterskim. W odpowiedzi na potrzeby branży na kierunku Dietetyka uruchomiona została specjalność Psychodietetyka.

Czytaj mniej

Pionierskie kierunki studiów

W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Uczelnia …

Czytaj więcej

Kadra wybitnych autorytetów i praktyków

Vistula to uczelnia liderów z kadrą wykładowców, którzy są autorytetami w swoich dziedzinach. Zetkniesz się z wybitnymi naukowcami i dydaktykami. W Rankingu Uczelni Niepublicznych Perspektywy uczelnia zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

Czytaj mniej

Kadra wybitnych autorytetów i praktyków

Vistula to uczelnia liderów z kadrą wykładowców, którzy są autorytetami w swoich dziedzinach. Zetkniesz się z wybitnymi naukowcami i dydaktykami. W Rankingu …

Czytaj więcej

Program Rozwoju Kompetencji

Uczelnia realizuje Program Rozwoju Kompetencji. W jego ramach poznasz swoje najmocniejsze strony, a następnie rozwiniesz je aż do zdobycia dyplomu. Dzięki temu odnajdziesz właściwą ścieżkę kariery zawodowej.

Międzynarodowa atmosfera

Instytucja ma charakter uczelni międzynarodowej. Wszystkie kierunki są prowadzone również w języku angielskim. Szkoła wyższa w Warszawie współpracuje z zagranicznymi uczelniami, a studenci biorą udział w międzynarodowej wymianie. W wielonarodowym i wielokulturowym środowisku zyskasz gotowość do międzynarodowej kariery.

Czytaj mniej

Międzynarodowa atmosfera

Instytucja ma charakter uczelni międzynarodowej. Wszystkie kierunki są prowadzone również w języku angielskim. Szkoła wyższa w Warszawie współpracuje z zagranicznymi uczeln…

Czytaj więcej

Program Mentorski

Program Mentorski powstał, by wspierać nowych studentów i zachęcać ich do pełnego wykorzystania możliwości rozwoju osobistego, jakie daje Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Wykorzystasz swój potencjał, rozwiniesz umiejętności oraz poprawisz wyniki naukowe.

Czytaj mniej

Program Mentorski

Program Mentorski powstał, by wspierać nowych studentów i zachęcać ich do pełnego wykorzystania możliwości rozwoju osobistego, jakie daje Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vis…

Czytaj więcej

Bogate życie studenckie

W Vistuli możesz włączyć się w działania Samorządu Studenckiego oraz kół i klubów naukowych. Połączysz przyjemne z pożytecznym. Poznasz ciekawych ludzi, zrealizujesz swoje pasje i zdobędziesz doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Czytaj mniej

Bogate życie studenckie

W Vistuli możesz włączyć się w działania Samorządu Studenckiego oraz kół i klubów naukowych. Połączysz przyjemne z pożytecznym. Poznasz ciekawych ludzi, zrealizujesz swoje p…

Czytaj więcej

Klasa Konfucjańska

W Klasie Konfucjańskiej poznasz kulturę Chin i nauczysz się języka mandaryńskiego. Przygotujesz się do oficjalnego egzaminu HSK i zyskasz wiele możliwości podróżowania do Państwa Środka i studiowania w chińskich uczelniach. Wyróżnisz się na rynku.

Czytaj mniej

Klasa Konfucjańska

W Klasie Konfucjańskiej poznasz kulturę Chin i nauczysz się języka mandaryńskiego. Przygotujesz się do oficjalnego egzaminu HSK i zyskasz wiele możliwości podróżowania do Państwa…

Czytaj więcej

Atrakcyjne warunki studiowania

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula mieści się w nowoczesnym kampusie na warszawskim Ursynowie, tuż przy stacji metra. Obiekt jest świetnie skomunikowany i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Uczelnia oferuje też bogaty system stypendialny.

Czytaj mniej

Atrakcyjne warunki studiowania

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula mieści się w nowoczesnym kampusie na warszawskim Ursynowie, tuż przy stacji metra. Obiekt jest świetnie skomunikowany i …

Czytaj więcej

Misja i wizja

Misja

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to innowacyjne, otwarte na nowe światowe trendy centrum edukacji, badań i transferu wiedzy, zapewniające w ścisłej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym różnorodność i atrakcyjność kształcenia w sektorach turystyki (w tym hotelarstwa), zdrowia i czasu wolnego, zapewniające wiedzę i umiejętności o uniwersalnym znaczeniu, działające w środowisku międzynarodowym z zachowaniem zasad tolerancji i szacunku dla tożsamości kulturowej wszystkich członków społeczności akademickiej, otwarte na rozszerzanie zakresu usług edukacyjnych związanych z uczeniem się przez całe życie.

Czytaj mniej

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to innowacyjne, otwarte na nowe światowe trendy centrum edukacji, badań i transferu wiedzy, zapewniające w ścisłej współpracy z otoczeniem społeczno-go…

Czytaj więcej
Misja

Wizja

Naszą wizją jest bycie uznaną na arenie międzynarodowej instytucją szkolnictwa wyższego w obszarze turystyki, a w szczególności hotelarstwa, wydarzeń, zdrowia i stylu życia o wielokulturowym, innowacyjnym, zrównoważonym podejściu, która umożliwia rozwój potencjału pracowników i studentów.

Czytaj mniej

Naszą wizją jest bycie uznaną na arenie międzynarodowej instytucją szkolnictwa wyższego w obszarze turystyki, a w szczególności hotelarstwa, wydarzeń, zdrowia i stylu życia o wielokulturowym, innow…

Czytaj więcej
Wizja

Sprawdź, co mówią o nas media

Vistula w liczbach

66 000

absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich

+100

krajów, z których pochodzą studenci i wykładowcy

4

uczelnie w Grupie Uczelni Vistula

300

firm współpracujących biznesowo z Grupą Uczelni Vistula

Rankingi i akredytacje

Uczelnie partnerskie – potrójne dyplomowanie

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula współpracuje z ponad 40-toma zagranicznymi uczelniami w zakresie wymiany wykładowców i studentów, wspólnych programów i projektów, badań, wymiany doświadczeń oraz publikacji. Szczególne miejsce zajmuje BHMS – Business and Hotel Management School w Lucernie. Umowa zawarta z tą uczelnią daje naszym studentom możliwość studiowania w Szwajcarii oraz zdobycia podwójnego a nawet potrójnego dyplomu licencjackiego lub magisterskiego (Vistula, BHMS i Robert Gordon University – BHMS wystawia podwójny dyplom z Gordon University).

Czytaj mniej

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula współpracuje z ponad 40-toma zagranicznymi uczelniami w zakresie wymiany wykładowców i studentów, wspólnych programów i projektów, badań, wymiany doświ…

Czytaj więcej

Wirtualny spacer

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.