DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia

Nasze osiągnięcia

Grupa Uczelni Vistula jest krajowym liderem w dziedzinie umiędzynarodowienia wśród wszystkich uczelni w Polsce. Uczelnie składają się z wybitnych ekspertów i badaczy, którzy mają rzeczywisty wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) prowadzi badania naukowe w obszarze turystyki i wypoczynku oraz współdziała we wdrażaniu wyników tych badań.

W okresie swojej czterdziestoletniej działalności Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zrealizowała wiele prac i projektów badawczych, których odbiorcami byli: rząd RP, władze wojewódzkie, organizacje krajowe i regionalne, banki, inwestorzy oraz przedsiębiorstwa turystyczne. We współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym Uczelnia brała udział w doskonaleniu systemu statystyki turystyki w Polsce.

W ostatniej dekadzie do najważniejszych prac badawczych realizowanych przez Uczelnię można zaliczyć udział w rządowym Programie Badań Statystyki Publicznej, obejmującym coroczne badania statystyczne i analizy turystyki w Polsce. Opublikowane zostały m.in. efekty badań związanych z ruchem turystycznym w poszczególnych województwach: „Turystyka polska układ regionalny 2017“, zleconych przez Urzędy Marszałkowskie Województw: Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Lubelskiego. Uczelnia zrealizowała również dwa projekty badawcze na zlecenie wojewódzkich Urzędów Marszałkowskich Województwa Pomorskiego i Województwa Wielkopolskiego: „Turystyka polska w 2017 roku. Województwo pomorskie” i „Turystyka polska w 2017 roku. Województwo wielkopolskie”.

Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula była także odpowiedzialny za przygotowanie i dostarczenie danych do instytucji statystycznych Unii Europejskiej (Eurostat), Światowej Organizacji Turystycznej (UN WTO), Europejskiej Komisji Turystyki (European Tourism Commision) oraz dla Narodowego Banku Polskiego – danych do sporządzania bilansu płatniczego Polski.

Ostatnie projekty naukowe to:

– EFF Tourism – Międzynarodowy projekt naukowy realizowany w ramach Europejskiego Erasmus+ Programme, 

– VOYAGE – Międzynarodowy projekt naukowy realizowany w ramach Europejskiego COSME Programme,

– Rachunek satelitarny turystyki dla Polski – ocena wpływu turystyki na gospodarkę kraju.

Ciężarówką przez Afrykę. Spotkanie przy herbacie

Ciężarówką przez Afrykę. Spotkanie przy herbacie

Odwiedziła RPA, Namibię, Botswanę i Zimbabwe. Przejechała osiem i pół tysiąca kilometrów przez sawanny i pustynie, i to ciężarówką.

Czytaj dalej
Publikacje: 2016 rok

Publikacje: 2016 rok

Książki Byszewska – Dawidek M., Nalazek M., Rynek biur podróży w Polsce. Wydawnictwo SGTiR. Monografia naukowa w jęz. polskim. Dominik…

Czytaj dalej
Publikacje: 2017 rok

Publikacje: 2017 rok

Książki Celuch K., (2017) Zarządzanie komunikacją w organizacjach globalnych – uwarunkowania, bariery, efekty. Analiza na przykladzie Meeting Professionals Internatonal. AFiBV,…

Czytaj dalej
Publikacje: 2018 rok

Publikacje: 2018 rok

Książki Dominik P., Buczkowska K., Kociszewski P., Potencjał i wykorzystanie polskich kuchni regionalnych i żywności tradycyjnej w kształtowaniu produktu turystycznego.

Czytaj dalej
Wydawnictwo Grupy Uczelni Vistula na liście ministerialnej z 80. punktami

Wydawnictwo Grupy Uczelni Vistula na liście ministerialnej z 80. punktami

W „Wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe” ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 18 stycznia 2019 r…

Czytaj dalej
Dr Kazimierz Waluch członkiem Rady Redakcyjnej pisma „Journal of Travel, Tourism and Recreation”

Dr Kazimierz Waluch członkiem Rady Redakcyjnej pisma „Journal of Travel, Tourism and Recreation”

Dr Kazimierz Waluch, dyrektor Instytutu Turystyki SGTiR, wszedł w skład Rady Redakcyjnej pisma „Journal of Travel, Tourism and Recreation”.

Czytaj dalej
Publish or Perish

Publish or Perish

W naszej Uczelni odbyło się seminarium pt. „Publish or Perish”, poświęcone skutecznym strategiom publikowania w czasopismach wysoko punktowanych.

Czytaj dalej
Environmental Footprint of Fluvial Tourism

Environmental Footprint of Fluvial Tourism

Zagadnienia związane z wpływem sektora turystycznego na środowisko naturalne stanowią istotny element światowych badań nad istotą postępujących zmian klimatycznych.

Czytaj dalej
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.