Ciężarówką przez Afrykę. Spotkanie przy herbacie
Odwiedziła RPA, Namibię, Botswanę i Zimbabwe. Przejechała osiem i pół tysiąca kilometrów przez sawanny i pustynie, i to ciężarówką.
Grupa Uczelni Vistula jest krajowym liderem w dziedzinie umiędzynarodowienia wśród wszystkich uczelni w Polsce. Uczelnie składają się z wybitnych ekspertów i badaczy, którzy mają rzeczywisty wpływ na życie gospodarcze i społeczne.
Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) prowadzi badania naukowe w obszarze turystyki i wypoczynku oraz współdziała we wdrażaniu wyników tych badań.
W okresie swojej czterdziestoletniej działalności Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zrealizowała wiele prac i projektów badawczych, których odbiorcami byli: rząd RP, władze wojewódzkie, organizacje krajowe i regionalne, banki, inwestorzy oraz przedsiębiorstwa turystyczne. We współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym Uczelnia brała udział w doskonaleniu systemu statystyki turystyki w Polsce.
W ostatniej dekadzie do najważniejszych prac badawczych realizowanych przez Uczelnię można zaliczyć udział w rządowym Programie Badań Statystyki Publicznej, obejmującym coroczne badania statystyczne i analizy turystyki w Polsce. Opublikowane zostały m.in. efekty badań związanych z ruchem turystycznym w poszczególnych województwach: „Turystyka polska układ regionalny 2017“, zleconych przez Urzędy Marszałkowskie Województw: Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Lubelskiego. Uczelnia zrealizowała również dwa projekty badawcze na zlecenie wojewódzkich Urzędów Marszałkowskich Województwa Pomorskiego i Województwa Wielkopolskiego: „Turystyka polska w 2017 roku. Województwo pomorskie” i „Turystyka polska w 2017 roku. Województwo wielkopolskie”.
Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula była także odpowiedzialny za przygotowanie i dostarczenie danych do instytucji statystycznych Unii Europejskiej (Eurostat), Światowej Organizacji Turystycznej (UN WTO), Europejskiej Komisji Turystyki (European Tourism Commision) oraz dla Narodowego Banku Polskiego – danych do sporządzania bilansu płatniczego Polski.
Ostatnie projekty naukowe to:
– EFF Tourism – Międzynarodowy projekt naukowy realizowany w ramach Europejskiego Erasmus+ Programme,
– VOYAGE – Międzynarodowy projekt naukowy realizowany w ramach Europejskiego COSME Programme,
– Rachunek satelitarny turystyki dla Polski – ocena wpływu turystyki na gospodarkę kraju.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku