UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia

Nasze osiągnięcia

Grupa Uczelni Vistula jest krajowym liderem w dziedzinie umiędzynarodowienia wśród wszystkich uczelni w Polsce. Uczelnie składają się z wybitnych ekspertów i badaczy, którzy mają rzeczywisty wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) prowadzi badania naukowe w obszarze turystyki i wypoczynku oraz współdziała we wdrażaniu wyników tych badań.

W okresie swojej czterdziestoletniej działalności Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zrealizowała wiele prac i projektów badawczych, których odbiorcami byli: rząd RP, władze wojewódzkie, organizacje krajowe i regionalne, banki, inwestorzy oraz przedsiębiorstwa turystyczne. We współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym Uczelnia brała udział w doskonaleniu systemu statystyki turystyki w Polsce.

W ostatniej dekadzie do najważniejszych prac badawczych realizowanych przez Uczelnię można zaliczyć udział w rządowym Programie Badań Statystyki Publicznej, obejmującym coroczne badania statystyczne i analizy turystyki w Polsce. Opublikowane zostały m.in. efekty badań związanych z ruchem turystycznym w poszczególnych województwach: „Turystyka polska układ regionalny 2017“, zleconych przez Urzędy Marszałkowskie Województw: Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Lubelskiego. Uczelnia zrealizowała również dwa projekty badawcze na zlecenie wojewódzkich Urzędów Marszałkowskich Województwa Pomorskiego i Województwa Wielkopolskiego: „Turystyka polska w 2017 roku. Województwo pomorskie” i „Turystyka polska w 2017 roku. Województwo wielkopolskie”.

Szkoła Głowna Turystyki i Hotelarstwa Vistula była także odpowiedzialny za przygotowanie i dostarczenie danych do instytucji statystycznych Unii Europejskiej (Eurostat), Światowej Organizacji Turystycznej (UN WTO), Europejskiej Komisji Turystyki (European Tourism Commision) oraz dla Narodowego Banku Polskiego – danych do sporządzania bilansu płatniczego Polski.

Ostatnie projekty naukowe to:

– EFF Tourism – Międzynarodowy projekt naukowy realizowany w ramach Europejskiego Erasmus+ Programme, 

– VOYAGE – Międzynarodowy projekt naukowy realizowany w ramach Europejskiego COSME Programme,

– Rachunek satelitarny turystyki dla Polski – ocena wpływu turystyki na gospodarkę kraju.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.