UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Student / Zaangażuj się / Studenckie Koło Naukowe Turystyki Biznesowej „2B”

Studenckie Koło Naukowe Turystyki Biznesowej „2B”

O nas

„2B” Koło Naukowe Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula zrzesza studentów zainteresowanych tematyką przemysłu spotkań i branży eventowej. Misją “2B” jest poszerzanie wśród studentów wiedzy z dziedziny turystyki biznesowej.  

Jak działamy
Nasze cele i działalność:

Organizowanie spotkań, prelekcji, szkoleń, wykładów, warsztatów, seminariów oraz innych imprez związanych z tematyką turystyki biznesowej.
Reprezentowanie Grupy Uczelni Vistula poprzez czynny udział w konkursach, spotkaniach oraz innych wydarzeniach mających na celu wykazanie się znajomością zagadnień związanych z turystyką.
Współpraca z osobami i instytucjami, które kierują się podobnymi celami.
Organizowanie przedsięwzięć naukowych umożliwiających aktywnym studentom zdobywanie dodatkowej wiedzy i nowych umiejętności.
Promowanie i utrzymywanie międzyuczelnianych kontaktów studenckich.
Dążenie do stworzenia studentom optymalnych warunków do rozwijania zainteresowań i zdobywania kwalifikacji zawodowych.
Tworzenie warunków umożliwiających współpracę studentów z instytucjami działającymi w obszarze turystyki.
Wspieranie studentów w znalezieniu pracy.

Czytaj mniej

Jak działamy
Nasze cele i działalność:

Organizowanie spotkań, prelekcji, szkoleń, wykładów, warsztatów, seminariów oraz innych imprez związanych z tematyką turystyki biznesowej.
Reprezentowanie Gru…

Czytaj więcej

Projekty i osiągnięcia

Future Leaders Forum Warsaw 2016: Program Future Leaders Forum został opracowany w celu zachęcenia najzdolniejszych studentów do rozwijania swojej kariery w przemyśle spotkań. Program konferencji oparty jest na całodziennych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów z dziedziny turystyki biznesowej z całego świata.

PEMES 2016: Międzynarodowe Sympozjum Edukatorów Kadr Zarządzających Wydarzeniami to konferencja dla naukowców, pracowników akademickich i badaczy z obszaru turystyki oraz organizacji i zarządzania wydarzeniami i spotkaniami biznesowymi.

CSR w zarządzaniu wydarzeniami: CSR (ang. Corporate Social Responsibility) – odpowiedzialność organizacji za wpływ jej działań na społeczeństwo i środowisko, zapewniana przez przejrzyste i etyczne postępowanie.

Color Your Uni: Celem projektu jest przeobrażenie zwykłych akademickich sal w „dzieła sztuki”, które mają inspirować studentów do aktywnego i kreatywnego myślenia.

Czytaj mniej

Projekty i osiągnięcia

Future Leaders Forum Warsaw 2016: Program Future Leaders Forum został opracowany w celu zachęcenia najzdolniejszych studentów do rozwijania swojej kariery w przemyśle spotkań…

Czytaj więcej

Gość 2B: Na każdym spotkaniu Koła Naukowego studenci goszczą eksperta, który opowiada o swojej działalności, wymienia się doświadczeniami, wyjaśnia różne zagadnienia i inspiruje przyszłych liderów branży turystycznej. Studenci mają szansę zadać profesjonaliście pytania dotyczące branży i jego pracy.

Kompendium: W ramach prac „2B” Koło Naukowe Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula, w Warszawie została opracowana i wydana pierwsza studencka publikacja „Kompendium. Stowarzyszenia i organizacje w przemyśle spotkań”.

Warsaw Business Run + Obiegnij EXPO: Warszawa Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety 5 x 3,8 km – drużyna składająca się z 5 zawodników, gdzie każdy z nich przebiega 3,8 km. Bieg organizowany jest na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

 

Czytaj mniej

Gość 2B: Na każdym spotkaniu Koła Naukowego studenci goszczą eksperta, który opowiada o swojej działalności, wymienia się doświadczeniami, wyjaśnia różne zagadnienia i inspiruje przyszłych liderów …

Czytaj więcej

Meetings Week Poland 2016: Na pięciodniowy cykl wydarzeń złożyły się konferencje i spotkania networkingowe. Wzięli w nich udział reprezentanci korporacji i stowarzyszeń zawodowych, którzy odpowiadają za planowanie eventów, zakupy na potrzeby usług dla podróży i spotkań służbowych, oferenci z firm usługowych, hoteli i centrów konferencyjnych, a także dziennikarze, samorządowcy i politycy.

Książka oddana – radość przekazana: Celem akcji jest zebranie książek od uczestników polskiego tygodnia spotkań, którymi mogą się podzielić z innymi. Książki zostaną przekazane do rodzinnych domów dziecka Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie, Krakowie i Przemyślu.

Konferencja Travelife „The Nature of Business” 2020
Celem konferencji było wręczenie certyfikatów ”Travelife”, które kwalifikują do pełnienia funkcji Koordynatora ds. zrównoważonego rozwoju. Podczas konferencji odbyła się prelekcja interesujących wykładów, zaprezentowanych przez zaproszonych gości. Uczestnikami konferencji byli studenci II i III roku studiów licencjackich oraz I roku studiów magisterskich.

Global Exhibitions Day „Exhibitions are key to rebuilding economy” 2020
Cele wydarzenia: 

  • obchody Global Exhibitions Day – Światowego Dnia Targów,
  • stworzenie spotkania o charakterze edukacyjnym i informacyjnym,
  • podsumowanie roku akademickiego i osiągnięć Koła „2B”;
  • pokazać, że w czasie pandemii chcemy i możemy spotykać się i odbudowywać branżę spotkań w bezpiecznych warunkach.

Podczas wydarzenia został omówiony dzisiejszy rynek targów w Polsce, USAi na pozostałym obszarze. Podsumowaliśmy razem rok akademicki Koła “2B”. Najbardziej aktywne osoby z Koła zostały wyróżnione i otrzymały certyfikaty. 

Konferencja “Future Leaders Forum in partnership with IMEX MPI” 2020
Wydarzenie odbywało się on-line. Zostało przygotowane przez członków Koła “2B”. Poruszone tematy:

  • wymarzona praca,
  • moc mediów społecznościowych,
  • przyszłość i kariera studentów.

Tego dnia świętowaliśmy również 15-lecie „Future Leaders Forum” w Warszawie.
Zapis z relacji na żywo został wyświetlony już ponad 2 tys. razy. 

Opiekun: dr hab. Krzysztof Celuch

E-mail: k.celuch@vistula.edu.pl

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!

E-mail: 2b.club@vistula.edu.pl
Facebook: @2bvistula

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.