UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Student / Zaangażuj się / Chór Akademicki

Chór Akademicki

O nas

Wspólny śpiew zbliża do siebie ludzi, tworzy relacje, pomaga w walce z izolacją. W chórze rozwiniesz się wokalnie, muzycznie i społecznie, a także poznasz fantastycznych ludzi.

Nie jesteś pewny/a czy warto? Poniżej przeczytasz o zaletach dołączenia do naszego grona.

Społeczność. Chór jest cudowną społecznością, w której poznajemy wspaniałych przyjaciół. Wielu ludzi odnajduje w chórze swoją drugą połówkę 😉 Spędzamy razem czas, wychodzimy na karaoke, organizujemy spotkania integracyjne.

Zdrowie. Śpiew jest bardzo dobry dla zdrowia. Wspomaga nasz oddech, wzmacnia nasze mięśnie, pomaga zmniejszyć niepokój i się zrelaksować, oprawia postawę, ćwiczy mięśnie twarzy i uelastycznia brzuch. Kiedy śpiewasz, twoje ciało produkuje hormony „poprawiające samopoczucie” zwane endorfinami.

Umiejętności. Możesz nauczyć się śpiewu lub rozwinąć swoje zdolności wokalne, poznać podstawy teorii muzyki, nowy repertuar, nauczyć się lepiej słyszeć. Możesz poprawić poczucie własnej wartości i zbudować pewność siebie. A przy okazji będzie to świetna zabawa.

Koncerty. Oczywiście dajemy także koncerty, w planach mamy również wspólne wyjazdy.

Spotykamy się na próbach co tydzień, w poniedziałki w godzinach 19.00-21.00.

Po co są próby?

Poznanie repertuaru i przygotowanie do występów
Skuteczne opanowanie repertuaru nie oznacza tylko wielokrotnego śpiewania utworów. Polega ono na pomaganiu każdej sekcji w nabraniu większej pewności w swojej części, a następnie łączeniu partii głosów razem, aby stworzyć spójną całość. Ten proces wymaga czasu, więc bardzo ważne jest, aby przygotować się z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że wszystko zostanie omówione na czas przed występem. W trakcie uczenia się utworów wypracowujemy również wspólną interpretację.

Praca zespołowa
Dobry zespół tworzy pozytywną atmosferę podczas prób, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla członków. Świetny duch zespołowy sprawia, że wspólna nauka muzyki jest znacznie bardziej kreatywna i przyjemna.

Rozwijanie umiejętności śpiewania
W trakcie wspólnego śpiewania uczymy się techniki, wypracowujemy wspólną i spójną barwę.

Czytaj mniej

Po co są próby?

Poznanie repertuaru i przygotowanie do występów
Skuteczne opanowanie repertuaru nie oznacza tylko wielokrotnego śpiewania utworów. Polega ono na pomaganiu każdej sekcji w nabraniu w…

Czytaj więcej

Czego od Ciebie oczekujemy?

Pasja, chęć i zaangażowanie
W byciu członkiem chóru najważniejsza jest pasja. Nawet jeśli myślisz, że nie jesteś teraz najlepszym wokalistą, jeśli naprawdę chcesz śpiewać, masz pasję i zapał, z przyjemnością Cię przyjmiemy.

Udział w próbach i koncertach
Należy pamiętać, że chór to grupa ludzi. Każdy członek chóru jest bardzo ważny. Chórzysta to element w dużej maszynie, gdy go brakuje – wszystko zaczyna się walić.

Czytaj mniej

Czego od Ciebie oczekujemy?

Pasja, chęć i zaangażowanie
W byciu członkiem chóru najważniejsza jest pasja. Nawet jeśli myślisz, że nie jesteś teraz najlepszym wokalistą, jeśli naprawdę chcesz śpiewa…

Czytaj więcej

Nasze projekty i osiągnięcia

Organizowanie warsztatów wokalnych
Braliśmy udział, między innymi, w warsztatach wokalnych w Korycinach, podczas których poznaliśmy nowy repertuar oraz mieliśmy okazję współpracować z zespołem instrumentalnym. Na zakończenie warsztatów daliśmy wspólny koncert w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu na Podlasiu.

Koncerty
Zagraliśmy koncert m.in. podczas festiwalu regionalnego “Wianki na Nurcu” w Ciechanowcu. Zaprezentowaliśmy tam utwory napisane i skomponowane przez Sławomira Leszczyńskiego.

Współorganizowaliśmy również uroczysty Koncert Świąteczny, występowaliśmy na Inauguracji, Orientation Day, Wigilii i podczas Halloween w Uczelni Vistula. Prowadziliśmy też warsztaty wokalne w Centrum Wielokulturowym.

Konkurs wokalny “The Voice of Vistula”
Podczas konkursu udało nam się odkryć wśród studentów nowe talenty muzyczne.

Czytaj mniej

Nasze projekty i osiągnięcia

Organizowanie warsztatów wokalnych
Braliśmy udział, między innymi, w warsztatach wokalnych w Korycinach, podczas których poznaliśmy nowy repertuar oraz mieliśmy okazję …

Czytaj więcej

To jeszcze nie koniec!
Mierzymy wysoko i w najbliższym czasie planujemy:

  • nagranie hymnu Vistuli;
  • prezentację Chóru w partnerskich Uczelniach w Krakowie i Wrocławiu.
  • Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 
  • Orientation Day 
  • Koncert z okazji 40-lecia Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich 2021

Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich oraz koncert chóru a na koniec: poczęstunek.

  • Street Performing na Starym Mieście 2022

Śpiewanie piosenek ukraińskich na Starym Mieście. Zarobiliśmy ponad 600 zł, które przekazaliśmy na pomoc Ukrainie.

  • Movie Musical Night 2022

Najpierw było wspólne oglądanie musicalu a po zakończonej projekcji rozpoczęły się dyskusje i wspólne granie i śpiewanie.


Opiekun: Agnieszka Zińczuk

E-mail: a.zinczuk@vistula.edu.pl

Chcesz do nas dołączyć? Napisz maila!

E-mail: chor.club@vistula.edu.pl 
Facebook: Vistula University Choir
Instagram: vistula_university_choir

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.