DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Profesor Wawrzyniec Konarski wziął udział w Światowym Kongresie IPSA

Profesor Wawrzyniec Konarski wziął udział w Światowym Kongresie IPSA

Ponad 3 tysiące uczestników z całego świata wzięło udział w Światowym Kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauk Politycznych (IPSA) w Buenos Aires. W jednym z paneli uczestniczył dr hab. Wawrzyniec Konarski, profesor i rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, który przedstawił też referat Lessons from the Modern History? Disadvantages of Polish Statehood during the Modern Era and Critical Remarks for Today.

27. Światowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauk Politycznych (IPSA) odbył się w dniach 15-19 lipca w stolicy Argentyny pod hasłem “Politics in the Age of Transboundary Crises: Vulnerability and Resilience”.  Polska reprezentacja liczyła ponad 40 politologów.

Dr hab. Wawrzyniec Konarski, profesor i rektor AFiB Vistula wziął udział w panelu Reform and Development of Citizen Education around the World. W swoim referacie Lessons from the Modern History? Disadvantages of Polish Statehood during the Modern Era and Critical Remarks for Today

wyraził opinię, że utraty przez Polskę statusu suwerennego państwa nie należy wiązać, jak to się najczęściej czyni, z okresem rozpoczynającym się III rozbiorem w 1795 r. i trwającym nominalnie 123 lata. Jego zdaniem ten proces rozpoczął się wraz ze wstąpieniem na polski tron saskiej dynastii Wettynów. Niektóre odziedziczone wady ówczesnego państwa polskiego były widoczne także po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej i tak jest do dziś.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauk Politycznych (IPSA) to międzynarodowa organizacja naukowa non-profit założona w 1949 roku pod auspicjami UNESCO. Jego celem jest wspieranie rozwoju nauk politycznych. Światowy Kongres IPSA odbywa się raz na 2 lata. Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych od wielu lat są aktywni i widoczni we władzach organizacji i komitetach badawczych

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.