DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

4

Cena od

6000 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Turystyka i rekreacja

O studiach

Turystyka i rekreacja to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki światowej, który po zawirowaniach związanych z pandemią wrócił na ścieżkę dynamicznego wzrostu. Pracownicy z wykształceniem kierunkowym są dziś pożądani i doskonale wynagradzani. Mogą też liczyć na doskonałe warunki rozwoju i atrakcyjne perspektywy. Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie dadzą ci szansę zawodowego spełnienia się w tym fascynującym obszarze. Otworzą się przed tobą drzwi do kariery w dynamicznym, innowacyjnym środowisku. Będziesz podróżować, poznawać świat i ludzi. 

Kierunek Turystyka i rekreacja prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiada prestiżową akredytację THE-ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom kształcącym na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. Akredytacja THE-ICE jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem najwyższej jakości kształcenia, dowodem uznania dla kultury otwartości, współpracy z branżą i silnych powiązań nauki z praktyką.

Na kierunku Turystyka i rekreacja (studia I stopnia) w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne w działalności przedsiębiorstw branży turystycznej w nowej rzeczywistości. Poznasz arkana efektywnego zarządzania turystyką wypoczynkową i biznesową, obiektami hotelowymi i gastronomią oraz sportem dla wszystkich. Dowiesz się, jak zorganizować́ wyjazdy pełne atrakcji czy wydarzenia biznesowe, jak zarządzać́ hotelem, restauracją czy też biurem podróży. Ten biznes stanie się twoją pasją, da ci satysfakcję i pieniądze. 

W trakcie studiów licencjackich Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie opanujesz zagadnienia marketingu, prawa, zarządzania ludźmi oraz ryzykiem. Zdobędziesz wiedzę z zakresu najnowszych technologii informatycznych, stosunków międzykulturowych i oddziaływania człowieka na otoczenie. Z naszymi wybitnymi ekspertami i praktykami rozwiniesz też pożądane w branży inne kompetencje – komunikatywność, znajomość języków obcych, umiejętności organizacyjne oraz przedsiębiorczość. 

Pierwsze doświadczenie w branży zyskasz dzięki programowi praktyk zawodowych, które zrealizujesz u naszych partnerów biznesowych oraz w kilkudziesięciu innych podmiotach z branży, których profil działalności jest zgodny z kierunkiem studiów oraz wybraną specjalnością.

Kompetencje będziesz rozwijać angażując się także w prace koła Naukowego „2B”, podczas zajęć terenowych oraz uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach naukowych.

Studia w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula pozwolą ci zdobyć dyplom uznanej na rynku uczelni. Zyskasz również globalne możliwości. Dzięki umowie zawartej z prestiżową szkołą wyższą B.H.M.S Business & Hotel Management School w Lucernie możesz przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny a nawet potrójny dyplom licencjacki (Vistula, BHMS i Robert Gordon University). To otworzy przed tobą drzwi do ekscytującej przygody i międzynarodowej kariery.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w Szkole Głównej Turystyki Hotelarstwa Vistula w Warszawie szybko będziesz piąć się po szczeblach kariery w branży – w Polsce lub za granicą.

Specjalności na kierunku Turystyka i rekreacja

Jeżeli chcesz pracować w obiektach hotelarskich, prowadzić własny biznes gastronomiczny lub pracować w części restauracyjnej, ta specjalność jest właśnie dla ciebie. Poznasz współczesne trendy rynku turystycznego oraz najnowsze rozwiązania technologiczne. Zdobędziesz wiedzę z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz efektywnego zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi. Dowiesz się, jakie są zasady ich funkcjonowania jako całości oraz poszczególnych działów, jak zapewnić gościom i pracownikom bezpieczeństwo a także jak rozwijać biznes z sukcesem.

Partnerem biznesowym na specjalności Hotelarstwo i gastronomia jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Specjalność ta jest odpowiedzią na potrzeby sektora turystyki biznesowej. W trakcie studiów o specjalności Turystyka biznesowa dowiesz się, jak skutecznie organizować podróże służbowe, kongresy, konferencje, imprezy motywacyjne lub pikniki firmowe. Nauczysz się samodzielnie zaplanować wydarzenia biznesowe, takie jak targi, study tour, study press czy imprezy korporacyjne. Wybierając specjalność Turystyka biznesowa możesz zostać członkiem Meeting Professional International (MPI) i brać udział w międzynarodowych konferencjach branżowych organizowanych w Londynie, Kopenhadze, Davos, Düsseldorfie czy Barcelonie

Partnerem biznesowym na specjalności Turystyka biznesowa jest MeetingPlanner.Pl.

Turystyka czasu wolnego to specjalność adresowana do osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z działaniami w obszarze turystycznym, np. w biurach podróży. W trakcie studiów o specjalności Turystyka czasu wolnego odkryjesz, co to znaczy wyjazd pełen atrakcji. Dowiesz się, jak kreatywnie współpracować z grupą turystów czy radzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Poznasz kulturę i historię różnych zakątków świata.
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by realizować się w zawodzie animatora.

Aktywny wypoczynek ma coraz więcej zwolenników. Rynek potrzebuje więc wykwalifikowanej kadry, która w sposób profesjonalny dostarczy klientom oczekiwany przez nich produkt. Jeśli chcesz związać swoją karierę zawodową z planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce, a także zachowań prozdrowotnych, ta specjalność jest dla ciebie. W trakcie studiów o specjalności Rekreacja w turystyce, zyskasz fachową wiedzę i umiejętności dostosowywane do pojawiających się na rynku trendów i innowacji. Dowiesz się, jak zadbać o to, by klienci zawsze chcieli do ciebie wracać.

Turystyka i rekreacja
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
Turystyka i rekreacja
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

Warunkiem uruchomienia specjalności na kierunku studiów jest zebranie odpowiedniej liczby studentów, tj. nie mniej niż 15 osób.

Program studiów Turystyka i rekreacja

Program studiów I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie jest dostosowany do wymagań rynku pracy. W trakcie ćwiczeń, warsztatów, gier strategicznych i symulacyjnych zyskasz praktyczną wiedzę i umiejętności. Będziesz studiować pod okiem wybitnych ekspertów, znanych w branży praktyków oraz uznanych wykładowców akademickich. Nauczysz się jak planować, organizować i koordynować pracę w przedsiębiorstwie turystyczno-rekreacyjnym, hotelu, biurze podróży czy ośrodku wypoczynkowym. Opanujesz także język obcy do poziomu co najmniej B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Atuty studiów na kierunku Turystyka i rekreacja

Prestiżowa akredytacja THE-ICE

Studia Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiadają prestiżową akredytację THE-ICE. To znak najwyższej jakości kształcenia, dowód uznania dla systemu wspierania studentów, współpracy z biznesem oraz wartości badań naukowych.

Prestiżowa akredytacja THE-ICE

Międzynarodowa kariera w zasięgu ręki

Otworzą się przed tobą globalne możliwości. Dzięki umowie zawartej z prestiżową szkołą wyższą B.H.M.S Business & Hotel Management School w Lucernie możesz przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny a nawet potrójny dyplom licencjacki (Vistula, BHMS i Robert Gordon University). To otworzy przed tobą drzwi do ekscytującej przygody i międzynarodowej kariery.

Międzynarodowa kariera w zasięgu ręki

Po pierwsze praktyka

Kształcenie ma charakter wybitnie praktyczny. W trakcie studiów zrealizujesz praktyki zawodowe, które w sumie trwają pół roku. Dzięki nim zdobędziesz pierwsze doświadczenia w branży.

Po pierwsze praktyka

Certyfikacje, które dadzą ci przewagę

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki I Hotelarstwa Vistula pozwolą ci zdobyć certyfikacje, które dadzą ci przewagę na rynku pracy: Young Event Design Certificate, Sustainability Manager in Tourism, Air Transport Fundamentals for the Leadership & Management Training Program, Introduction to the Airline Industry for the Leadership & Management Training Program, MPI Global Training 1.

Czytaj mniej

Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki I Hotelarstwa Vistula pozwolą ci zdobyć certyfikacje, które dadzą ci przewagę na rynku pracy: Young Event Design Cer…

Czytaj więcej
Certyfikacje, które dadzą ci przewagę

Dodatkowe atrakcyjne kursy

Masz szansę poszerzać swoje zainteresowania oraz pogłębiać wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach pilotów wycieczek, instruktorów w specjalności SURVIVAL oraz w kursach językowych organizowanych przez uczelnię partnerską.

Dodatkowe atrakcyjne kursy

Międzynarodowa atmosfera

Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest jedną z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce.

Międzynarodowa atmosfera

Kariera

Perspektywy zawodowe po kierunku Turystyka i rekreacja

Po studiach możesz podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich, gastronomicznych i rekreacyjnych oraz w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą turystyką i rekreacją. Zyskasz kompetencje niezbędne w zarządzaniu firmami turystycznymi (biura podróży, obiekty noclegowe) a także w działalności w obszarze organizacji wydarzeń́ biznesowych i programowania aktywnego ruchowo czasu wolnego.

Otworzą się przed tobą szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach:

Otworzą się przed tobą szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach:

 • hotele i inne obiekty noclegowe,
 • centra wystawienniczo-konferencyjne,
 • profesjonalni organizatorzy kongresów,
 • organizatorzy podróży motywacyjnych,
 • biura podróży,
 • linie lotnicze,
 • agencje eventowe,
 • restauracje,
 • zakłady gastronomiczne,
 • urzędy miasta / gminy / powiatu – departamenty sportu i turystyki,
 • obiekty sportowo-rekreacyjne,
 • stadiony sportowe,
 • obiekty fitness,
 • obiekty wellness i SPA.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

dr hab. Wiesław Alejziak

Image for prof. dr hab. inż. Elżbieta Biernacka

prof. dr hab. inż. Elżbieta Biernacka

Image for dr hab. Krzysztof Celuch, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Krzysztof Celuch, prof. SGTiH Vistula

dr Bogdan Dębowski

Image for dr inż. Piotr Dominik

dr inż. Piotr Dominik

dr hab. Ewa Barbara Dziedzic

dr Joanna Kalecińska

Image for dr Piotr Kociszewski

dr Piotr Kociszewski

dr Michał Ryszard Koskowski

mgr Adam Latek

mgr Marcin Lewandowski

Image for dr hab. Adam Mazur, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Adam Mazur, prof. SGTiH Vistula

Image for dr Agnieszka Muszyńska

dr Agnieszka Muszyńska

dr Mirosław Nalazek

dr Przemysław Płoskonka

Image for prof. dr hab. Aleksander Ronikier

prof. dr hab. Aleksander Ronikier

Image for dr hab. Teresa Skalska, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Teresa Skalska, prof. SGTiH Vistula

Image for mgr Rafał Szmytke

mgr Rafał Szmytke

prof. dr hab. Hanna Zawistowska

Image for dr hab. Jolanta Żyśko, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Jolanta Żyśko, prof. SGTiH Vistula

Image for Magdalena Kondas

Magdalena Kondas

Często pytacie nas o…

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jak korzystać z zajęć online?

Poprzez platformę Platon, na której znajdują się stosowne instrukcje.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój Numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Dział Rekrutacji

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – piątek: 9:00 – 17:00

  Dział Rekrutacji

  Dyrektor
  Katarzyna Broniszewska
  tel.: +48 22 45 72 400
  e- mail: k.broniszewska@vistula.edu.pl/
  rekrutacja@vistula.edu.pl

  Specjalista ds. rekrutacji studentów
  Anastasiia Lasiichuk
  tel.: +48 22 45 72 404
  e-mail: a.lasiichuk@vistula.edu.pl

  Pokój:
  pok. 28

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Dietetyka

  Dietetyka

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Turystyka i hotelarstwo

  Turystyka i hotelarstwo

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43
  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.