UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Turystyka i hotelarstwo

Turystyka i hotelarstwo

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Tryb

Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

II stopnia, magisterskie (2-letnie)

Język wykładowy

polski, angielski

Lokalizacja

Warszawa

Liczba specjalności

3

Cena od

6000 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Turystyka i hotelarstwo

O studiach

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest jedyną niepubliczną uczelnią w Warszawie, która kształci w zakresie turystyki i hotelarstwa na studiach II stopnia. To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Sektor turystyki i hotelarstwa – zarówno w Polsce, jak i na świecie – dramatycznie potrzebuje wysoko wykwalifikowanych menedżerów i liderów. 

Studia magisterskie na kierunku Turystyka i hotelarstwo w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula mają profil praktyczny. W ich trakcie otrzymasz kompleksowe, interdyscyplinarne przygotowanie, aby samodzielnie i profesjonalnie prowadzić hotel, biuro turystyczne, ośrodek turystyczny lub gastronomiczny oraz organizować wydarzenia biznesowe na najwyższym poziomie. 

W trakcie studiów poznasz najnowsze trendy w branży i specyfikę działania współczesnych podmiotów gospodarczych w turystyce i hotelarstwie. Opanujesz zagadnienia marketingu, prawa, zarządzania ludźmi oraz ryzykiem. Zdobędziesz wiedzę z zakresu najnowszych technologii informatycznych, stosunków międzykulturowych i oddziaływania człowieka na otoczenie. Dowiesz się także, jak budować przewagę konkurencyjną w oparciu o jakość usług a także innowacyjność. Dzięki temu zyskasz atrakcyjne perspektywy i szansę zawodowego spełnienia się w tym fascynującym obszarze. Otworzą się przed tobą drzwi do kariery w dynamicznym, fascynującym środowisku. 

Z naszymi wybitnymi ekspertami i praktykami rozwiniesz też pożądane w branży inne kompetencje – komunikatywność, znajomość języków obcych, umiejętności organizacyjne oraz przedsiębiorczość. Masz szanse doskonalić swoje umiejętności, angażując się także w prace Koła Naukowego „2B”, podczas zajęć terenowych oraz uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach naukowych.

Kierunek Turystyka i hotelarstwo prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiada prestiżową akredytację THE-ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom kształcącym na potrzeby branż zajmujących się turystyką, hotelarstwem, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. Akredytacja THE-ICE jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem najwyższej jakości kształcenia, dowodem uznania dla kultury otwartości, współpracy z branżą i silnych powiązań nauki z praktyką. 

Studia w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula pozwolą ci zdobyć dyplom uznanej na rynku uczelni. Zyskasz również globalne możliwości. Dzięki umowie zawartej z prestiżową szkołą wyższą B.H.M.S. Business & Hotel Management School w Lucernie możesz przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny a nawet potrójny dyplom magisterski (Vistula, B.H.M.S. i Robert Gordon University). To otworzy przed tobą drzwi do ekscytującej przygody i międzynarodowej kariery.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w Szkole Głównej Turystyki Hotelarstwa Vistula w Warszawie zyskasz kompletną branżową wiedzę, która pozwoli ci rozwinąć się na konkurencyjnym rynku, również za granicą. Z nami szybko staniesz się ekspertem w wybranej przez siebie dziedzinie. Ten biznes stanie się twoją pasją, da ci satysfakcję i pieniądze.

Studia na kierunku Turystyka i hotelarstwo wpisują się w misję Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, która koncentruje się na innowacyjnym kształceniu, otwartym na wyzwania w obszarze zrównoważonego rozwoju. Kształcenie jest realizowane we współpracy z podmiotami działającymi w sektorze turystyki i hotelarstwa skupionymi w Radzie Biznesu.

Specjalności na kierunku Turystyka i hotelarstwo

Ta specjalność jest kierowana do osób, które interesują się planowaniem działalności hotelarskiej i gastronomicznej oraz jej promocją. Poznasz krajowy i globalny rynek oraz zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania bazą noclegową i lokalami gastronomicznymi.

Jest to specjalność idealna dla tych, którzy chcą poznać prawne, ekonomiczne i marketingowe aspekty globalnej turystyki. Odkryjesz zasady funkcjonowania rynku turystycznego, jego produkty, a także regiony turystyczne. Będziesz zdobywać wiedzę podczas międzynarodowych projektów, dzięki współpracy z przedsiębiorstwami organizującymi wyjazdy i podróże

Na tej specjalności zdobędziesz umiejętności niezbędne do organizowania podróży służbowych, konferencji, targów oraz innych wydarzeń biznesowych. Studiując w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, otrzymasz możliwość udziału w międzynarodowych kongresach i podróżach motywacyjnych. Możesz także zostać członkiem MPI (Meeting Professional International), dzięki czemu możesz uczestniczyć w konferencjach branżowych organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze, Davos, Dusseldorfie i Barcelonie.

Turystyka i hotelarstwo
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!
Turystyka i hotelarstwo
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Warunkiem uruchomienia specjalności na kierunku studiów jest zebranie odpowiedniej liczby studentów, tj. nie mniej niż 15 osób.

Program studiów Turystyka i hotelarstwo

Program studiów II stopnia na kierunku Turystyka i hotelarstwo w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie został opracowany na podstawie doświadczeń uczelni zagranicznych, zarówno europejskich, jak i pozaeuropejskich. Pozwoli ci rozszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów licencjackich. Zdobędziesz też nowe umiejętności związane z kompleksowym zarządzaniem w turystyce, hotelarstwie i gastronomii oraz w organizacji wydarzeń biznesowych.

Zyskasz kompetencje potrzebne do podjęcia kreatywnych, przedsiębiorczych i profesjonalnych działań w środowisku międzynarodowym. Poznasz pełny asortyment narzędzi zarządzania operacyjnego. Rozwiniesz też tak bardzo dziś pożądane kompetencje społeczne. Zajęcia prowadzą wieloletni praktycy, uznani eksperci i doświadczeni wykładowcy.

Atuty studiów na kierunku Turystyka i hotelarstwo

Po pierwsze praktyka

Kształcenie ma charakter wybitnie praktyczny. Zakłada przygotowywanie projektów, analizę studiów przypadków, przygotowywanie biznes planów i strategii marketingowych, warsztaty, praktyki zawodowe, scenariusze komunikacji z klientem, burze mózgów, gry symulacyjne, praktyczne wykorzystanie profesjonalnych programów komputerowych, inscenizacje, a także uczestnictwo w funkcjonowaniu instytucji, w których będą odbywać się praktyki.

Po pierwsze praktyka

Prestiżowa akredytacja THE-ICE

Studia na kierunku Turystyka i hotelarstwo w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie posiadają prestiżową akredytację THE-ICE. To znak najwyższej jakości kształcenia, dowód uznania dla systemu wspierania studentów, współpracy z biznesem oraz wartości badań naukowych.

Prestiżowa akredytacja THE-ICE

Międzynarodowa kariera w zasięgu ręki

Warszawska Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula otworzy przed tobą globalne możliwości. Dzięki umowie zawartej z prestiżową szkołą wyższą B.H.M.S Business & Hotel Management School w Lucernie możesz przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny a nawet potrójny dyplom magisterski (Vistula, B.H.M.S. i Robert Gordon University).

Międzynarodowa kariera w zasięgu ręki

Kwalifikacje do pracy zawodowej na stanowiskach kierowniczych

Dzięki studiom zyskasz wiedzę i kompetencje, które pozwolą ci z marszu, bez dodatkowych szkoleń objąć stanowisko menedżerskie w wybranym obszarze.

Kwalifikacje do pracy zawodowej na stanowiskach kierowniczych

Gotowość do pracy wirtualnej

Po studiach II stopnia na kierunku Turystyka i hotelarstwo z łatwością odnajdziesz się także w pracy wirtualnej, która wiąże się nie tylko ze zdalnym kontaktem z klientem, ale także z realizacją projektów ze współpracownikami z różnych miast, krajów czy kontynentów.

Gotowość do pracy wirtualnej

Międzynarodowa atmosfera

Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest jedną z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce.

Międzynarodowa atmosfera

Ścisłe kontakty absolwentami

Nasi absolwenci są najlepszymi ambasadorami uczelni. Utrzymujemy z nimi kontakt i nagradzamy „Kompasami Vistuli” tych, którzy odnoszą na rynku największy sukces.

Ścisłe kontakty absolwentami

Program Rozwoju Kompetencji

W trakcie studiów możesz zrobić testy Gallupa i Filipowicza, które pozwolą ci poznać twoje najmocniejsze strony i je rozwijać.

Program Rozwoju Kompetencji

Kariera

Perspektywy zawodowe

Po studiach na kierunku Turystyka i hotelarstwo w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie możesz podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich, gastronomicznych oraz w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą turystyką. Zyskasz kompetencje niezbędne w zarządzaniu firmami turystycznymi i gastronomicznymi (biura podróży, obiekty noclegowe, restauracje) a także w działalności w obszarze organizacji wydarzeń́ biznesowych.

Otworzą się przed tobą szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach:

Otworzą się przed tobą szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach:

 • hotele i inne obiekty noclegowe,
 • centra wystawienniczo-konferencyjne,
 • profesjonalni organizatorzy kongresów,
 • organizatorzy podróży motywacyjnych,
 • biura podróży,
 • linie lotnicze,
 • agencje eventowe,
 • restauracje,
 • zakłady gastronomiczne,
 • urzędy miasta / gminy / powiatu – departamenty turystyki.

Staże i praktyki studenckie

Studia na kierunku Turystyka i Hotelarstwo to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

dr hab. Wiesław Alejziak

Image for prof. dr hab. inż. Elżbieta Biernacka

prof. dr hab. inż. Elżbieta Biernacka

Image for dr hab. Krzysztof Celuch, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Krzysztof Celuch, prof. SGTiH Vistula

dr Bogdan Dębowski

Image for dr inż. Piotr Dominik

dr inż. Piotr Dominik

dr hab. Ewa Barbara Dziedzic

dr Joanna Kalecińska

Image for dr Piotr Kociszewski

dr Piotr Kociszewski

dr Michał Ryszard Koskowski

mgr Adam Latek

mgr Marcin Lewandowski

Image for dr hab. Adam Mazur, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Adam Mazur, prof. SGTiH Vistula

Image for dr Agnieszka Muszyńska

dr Agnieszka Muszyńska

dr Mirosław Nalazek

dr Przemysław Płoskonka

Image for prof. dr hab. Aleksander Ronikier

prof. dr hab. Aleksander Ronikier

Image for dr hab. Teresa Skalska, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Teresa Skalska, prof. SGTiH Vistula

Image for mgr Rafał Szmytke

mgr Rafał Szmytke

prof. dr hab. Hanna Zawistowska

Image for dr hab. Jolanta Żyśko, prof. SGTiH Vistula

dr hab. Jolanta Żyśko, prof. SGTiH Vistula

Image for Magdalena Kondas

Magdalena Kondas

Często pytacie nas o…

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jak korzystać z zajęć online?

Poprzez platformę Platon, na której znajdują się stosowne instrukcje.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Jak mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój Numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Dział Rekrutacji

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – piątek: 9:00 – 17:00

  Dział Rekrutacji

  Dyrektor
  Katarzyna Broniszewska
  tel.: +48 22 45 72 400
  e- mail: k.broniszewska@vistula.edu.pl/
  rekrutacja@vistula.edu.pl

  Specjalista ds. rekrutacji studentów
  Anastasiia Lasiichuk
  tel.: +48 22 45 72 404
  e-mail: a.lasiichuk@vistula.edu.pl

  Pokój:
  pok. 28

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Dietetyka

  Dietetyka

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Turystyka i rekreacja

  Turystyka i rekreacja

  Tryb

  Stacjonarne (w tygodniu) Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski, angielski

  Lokalizacja

  Warszawa

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.