UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Lepiej być niż mieć”

„Lepiej być niż mieć”

Mury Uczelni Vistula opuszczają kolejni absolwenci. Wspólnie świętowaliśmy zakończenie Roku Akademickiego 2022/2023. Krzysztof Zanussi, wybitny reżyser, który był gościem jubileuszowej ceremonii, zwrócił się do młodych ludzi z przesłaniem. – Pamiętajcie, lepiej być niż mieć.

To był piękny i radosny wieczór. Absolwenci świętowali zakończenie Roku Akademickiego 2022/2023 ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Podczas uroczystości tradycyjnie wręczone zostały listy gratulacyjne od władz uczelni oraz nagrody za wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia. – To jest święto naszych absolwentów, ale także powód do dumy dla wykładowców – mówił dr hab. Wawrzyniec Konarski – profesor i rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. – Od tej chwili, stajecie się nie tylko ambasadorami swoich krajów, ale także ambasadorami Uczelni Vistula a także Polski, w której zdecydowaliście się studiować. Rektor życzył absolwentom zdrowia, pokoju w ich krajach i na świecie oraz nieskrępowanego rozwoju kariery zawodowej.

Dr hab. Krzysztof Celuch, profesor i prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula wyraził z kolei radość, że absolwenci potrafią wprowadzać innowacje. – Jesteście obywatelami świata, teraz możecie go zmieniać – mówił.

Wykład motywacyjny wygłosił wybitny polski reżyser, laureat wielu nagród filmowych, Krzysztof Zanusssi. Twórca podzielił się z absolwentami swoimi obawami co do kondycji świata. – Jeśli zniszczymy naszą planetę, jej źródła naturalne, koncentrując się na konsumpcji i zysku, staniemy nad przepaścią i być może zniszczymy ludzkość – mówił reżyser. Lepiej jest być niż mieć – przekonywał i przestrzegał, że sukces jest tylko fasadą. – Nie ufajcie banalnym rozwiązaniem, spójrzcie głębiej, bądźcie czujni, bądźcie krytyczni. Sztuczna inteligencja i inżynieria genetyczna mogą sprawić, że nasze życie będzie lepsze, ale mogą też doprowadzić nas do katastrofy. To wasza generacja zdecyduje o przyszłości ludzkości – mówił Krzysztof Zanussi

[Zobacz transmisję z wydarzenia na FB Uczelni Vistula]

Po części oficjalnej była zabawa i wiele atrakcji.

Dziękujemy za udział w uroczystości zakończenia Roku Akademickiego 2022/2023.

Życzymy pięknych planów na przyszłość!

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.