UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku

Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, dr hab. Wawrzyniec Konarski otworzył 22 października Nowy Rok Akademicki 2023/2024 w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, filii AFiB Vistula.

Uczestników wydarzenia przywitała dr Małgorzata Gogolewska-Tośka – Dziekan Wydziału Humanistycznego Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku. Życzyła wszystkim samych sukcesów i satysfakcji w Nowym Roku Akademickim.

Łacińska maksyma „Non scholae sed vitae discimus” czyli „Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia”spięła zaś werbalną klamrą wystąpienie dr.hab. Wawrzyńca Konarskiego, profesora i rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Zwracając się do zebranych uczestników uroczystości rektor uwypuklił potrzebę uzyskania, a następnie wykorzystania przez studentów w ich życiu zawodowym nabytych: wiedzy i umiejętności. Podkreślił, że taka potrzeba jest naturalną i inspirującą kanwą do studiowania na kierunkach wykładanych w Akademii. – Ucząc się w uczelni, należy bowiem pamiętać o przyszłej użyteczności tejże wiedzy – podkreślił profesor Konarski, który zarazem życzył wszystkim zdrowia jako fundamentu pomyślnych studiów i pracy.

Zgodnie z tradycją odbył się uroczysty akt Immatrykulacji. To wyjątkowe przeżycie dla studentów rozpoczynających studia. Przed nimi otwiera się nowy, fascynujący etap życia.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Zbigniew Romek, który mówił o wadze słowa jako narzędzia komunikacji.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.