UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Grafika warsztatowa – wystawa prac studentów Grafiki

Grafika warsztatowa – wystawa prac studentów Grafiki

Akwaforta, akwatinta, sucha igła, linoryt, mokulito – to niezwykle trudne techniki graficzne. Sięgnęli po nie studenci kierunku Grafika. Ich prace będzie można oglądać w galerii przy aulach. Otwarcie wystawy nastąpi 10 marca o godz. 12:00.

Wystawione zostaną prace ok. 150 studentów II i III semestru Grafiki – programów polsko i anglojęzycznych. Powstały pod okiem wykładowczyń – Anny Dybowskiej, Magdaleny Cybulskiej oraz Magdaleny Troniewskiej w trakcie zajęć z podstaw technik graficznych w semestrze letnim w roku akademickim 2021/22 oraz 2022/23. 

Motywem przewodnim wystawy jest grafika warsztatowa, prezentowana w różnych, tradycyjnych, oryginalnych technikach druku wklęsłego – akwaforta, akwatinta, sucha igła, druku wypukłego – linoryt oraz druku płaskiego – mokulito.

Grafiki powstały na różnych podłożach – matrycach. W przypadku linorytu było to linoleum, mokulito powstało na płytce drewnianej, natomiast akwaforty i akwatinty – na płytkach miedzianych.

Grafiki są efektem pracy studentów nad zadaniami semestralnymi mającymi na celu zapoznanie z podstawami tych wymagających technik graficznych. Wystawa jest podsumowaniem pracy i efektem końcowym zaangażowania autorów grafik w etap projektowy, etap poznawania techniki, organizowania warsztatu pracy, wycinania i nanoszenia obrazu na matrycę oraz etap przenoszenia obrazu z matrycy na papier za pomocą prasy graficznej w pracowni grafiki warsztatowej.

Wystawę można oglądać od 10 do 31 marca. 

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.