UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Potrzebujesz pomocy? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Rekrutacja kandydat zagraniczny

Jakie są terminy, progi stypendialne i dokumentacja niezbędna w otrzymaniu stypendium?

Pełna lista dokumentów i progów oraz terminy znajdują się na stronie Uczelni i są regularnie aktualizowane: https://www.vistula.edu.pl/student/stypendia.

Jak skorzystać z promocji?

Wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych promocji wraz z ich regulaminami można znaleźć na naszej stronie internetowej. W przypadku pytań lub wątpliwości, możesz zawsze skontaktować się z Działem Rekrutacji, który chętnie odpowie na wszystkie twoje pytania: rekrutacja@vistula.edu.pl.

Złożyłem wniosek o przyjęcie na studia. Jaki jest okres oczekiwania na odpowiedź?

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone w ciągu 3 dni roboczych. Wszystkie informacje zwrotne zostaną wysłane e-mailem.

Nie posiadam certyfikatu językowego, czy mogę zdać egzamin z języka angielskiego na Uczelni?

Tak, możesz zdać egzamin na Uczelni. W tym celu udaj się do pokoju 308, aby tam zarejestrować się na egzamin.

Czy Uczelnia może mi pomóc w znalezieniu pracy?

Tak, mamy Dział Karier i Praktyk, który może ci pomóc w sporządzeniu CV, znalezieniu stażu lub pracy.

Czy mogę przenieść się z innej uczelni?

Tak, procedura składania wniosku jest taka sama. Procedura transferu odbywa się poprzez system rekrutacji on-line: https://apply.vistula.edu.pl/. Należy wskazać rok i semestr studiów na kierunku, na którym chcesz się uczyć.

Czy potrzebuję apostille?

Tak, chyba że jesteś z Białorusi lub Ukrainy. W przypadku tych 2 krajów apostille nie jest potrzebna.

Czy uczelnia akceptuje Duolingo?

Nie, akceptujemy międzynarodowe certyfikaty, takie jak IELTS, TOEFL, TOEIC. Jeśli nie posiadasz takiego certyfikatu, możesz zdać odpowiedni egzamin na naszej uczelni.

Nie mogę umówić się na wizytę w ambasadzie. Czy możecie mi pomóc?

Niestety nie możemy ingerować w prace konsulatu. Jeśli nie zdołasz uzyskać wizy przed 15 listopada, możesz odłożyć rozpoczęcie studiów do wiosennego naboru.

Czy za studia mogę zapłacić w złotówkach?

Tak, po prostu poproś o przesłanie faktury w złotówkach: admin2@vistula.edu.pl lub kwestura@vistula.edu.pl.

Czy mogę zapłacić tylko za 1 semestr?

Ze względu na wymogi określone przez polski konsulat, opłaty należy wnosić za cały pierwszy rok. Od drugiego roku możesz płacić za każdy semestr oddzielnie.

Zapomniałem hasła do mojego konta rejestracyjnego. Co powinienem zrobić?

Prosimy o kontakt: admin2@vistula.edu.pl

Nie mogę zapisać moich dokumentów w systemie rekrutacyjnym.

Sprawdź, czy są w odpowiednim formacie. Prawidłowy format to – JPEG i PDF.

Jak mogę zapłacić za studia po złożeniu wniosku?

Nie śpiesz się, Uczelnia wyśle ci fakturę za studia po sprawdzeniu dokumentów. Fakturę znajdziesz na swoim koncie, w sekcji: Płatności.

Kiedy muszę uiścić opłatę rejestracyjną za studia?

Wtedy, kiedy wyślemy ci fakturę za czesne, opłatę rejestracyjną i legitymację studencką.

Nie chcę tworzyć konta rejestracyjnego, a chcę złożyć wniosek o przyjęcie na studia. Czy mogę wysłać dokumenty e-mailem?

Wszystkie dokumenty muszą być złożone poprzez konto rejestracyjne. W przeciwnym razie nie zostaną one rozpatrzone.

Jak utworzyć swoje konto rejestracyjne i złożyć wniosek o przyjęcie na studia?

Instrukcję znajdziesz tutaj: https://www.instagram.com/stories/highlights/17958726457434449/ ZŁOŻENIE wniosku jest konieczne do rozpoczęcia procesu rekrutacji. Odpowiedź otrzymasz w ciągu 2-3 dni. Po otrzymaniu listu z ofertą studiów, musisz dokonać płatności i podpisać umowę o studiowaniu. Następnie wyślemy ci odpowiednie dokumenty pozwalające ubiegać się o wizę. Wszelkie informacje dotyczące procesu wizowego i wymaganych dokumentów możesz sprawdzić na stronie polskiego konsulatu w swoim kraju. Na tej stronie możesz wypełnić wnioski o wizę i otrzymać termin wizyty w sprawie wizy: https://secure.e-konsulat.gov.pl/

Jakie dokumenty będą mi potrzebne w procesie rekrutacji?

  • Zdjęcie.
  • W przypadku ubiegania się o przyjęcia na studia I stopnia – świadectwo maturalne lub świadectwo ukończenia szkoły średniej wraz z wykazem ocen.
  • W przypadku ubiegania się o przyjęcia na studia II stopnia – dyplom licencjata wraz z wykazem ocen.
  • Tłumaczenie przysięgłe świadectwa ukończenia szkoły średniej lub dyplomu licencjata.
  • Apostille (z wyjątkiem Białorusi i Ukrainy).
Certyfikat językowy, jeśli go posiadasz.

Jakie są wymogi w procesie rekrutacji?

Podstawowe WYMOGI rekrutacyjne na kierunkach prowadzonych w języku angielskim:

  • Średnia dotychczasowych ocen 60%
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (potwierdzona świadectwem TOEFL, IELTS, TOEIC lub innym międzynarodowo uznanym certyfikatem) – jeśli ubiegasz się o przyjęcie na kierunek prowadzony w języku angielskim.
Jeśli dotychczas uczyłeś/aś się w języku angielskim, możesz aplikować bez certyfikatu, ale po przyjęciu na studia musisz potwierdzić swój poziom znajomości języka angielskiego zdając nasz wewnętrzny egzamin uniwersytecki. W przypadku niezdania egzaminu, musisz uczestniczyć w przygotowawczym kursie języka angielskiego na naszej Uczelni przez co najmniej semestr.

Jakie kierunki studiów oferujecie i jak mogę się zapisać na studia?

Szczegółowe informacje o naszych kierunkach studiów znajdziesz tutaj: https://www.vistula.edu.pl/en/programmes https://www.vistulahospitality.edu.pl/en/programmes Na studia możesz zapisać się online na stronie: https://apply.vistula.edu.pl/

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.