DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Potrzebujesz pomocy? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Biblioteka

Jak się zapisać do biblioteki?

Aby zapisać się do biblioteki należy wypełnić deklarację dostępną w bibliotece, uiścić jednorazową opłatę (jej wysokość określa Zarządzenie Dyrektora Biblioteki), oraz przedstawić ważną legitymację studencką. Dane, znajdujące się w deklaracji przystąpienia, są weryfikowane na podstawie ważnej legitymacji studenckiej i paszportu/dowodu. Niemożliwe jest zapisanie jedynie na podstawie legitymacji studenckiej lub dowodu osobistego.

Ile książek można wypożyczyć?

Czytelnik może mieć maksymalnie cztery wypożyczone publikacje.

Czy mogę skserować bądź zeskanować fragmenty książki?

Zgodnie z obowiązującym prawem autorskim – na użytek własny Czytelnik ma możliwość zamówienia kserokopii bądź skanowania publikacji bibliotecznych.

Czy są publikacje polecane przez wykładowców i w jakiej formie tj. papierowej i/lub elektronicznej?

Biblioteka gromadzi tytuły znajdujące się w sylabusach przedmiotów wykładanych na Uczelni w formie papierowej. Naszą szczególną troską jest pozyskiwanie tak literatury podstawowej jak i uzupełniającej. Literatura w formie elektronicznej jest dostępna w subskrybowanych bazach pełnotekstowych.

Jakie bazy pełnotekstowe oferujemy i jak się do nich zalogować poza kampusem uczelni?

Na terenie Uczelni wszystkie oferowane przez bibliotekę bazy pełnotekstowe są dostępne bez potrzeby logowania się do nich. Poza murami Uczelni są dostępne: Ibuk Libra (książki w j. polskim), Ebrary (książki w j. angielskim) oraz ProQuest (czasopisma głównie w j. angielskim). Aby uzyskać dane do logowania, napisz na adres: biblioteka@vistula.edu.pl.

Jak skorzystać z katalogu książek papierowych i wypełnić rewers dla bibliotekarza?

Korzystanie z katalogu książek papierowych jest intuicyjne i jest szeroko omawiane podczas szkolenia bibliotecznego. Katalog jest dostępny na stronie Uczelni: https://www.vistula.edu.pl/student/biblioteka. Rewers biblioteczny musi zawierać nazwisko autora i tytuł książki oraz sygnatury egzemplarzy dostępnych do wypożyczania.

Co jest do wypożyczenia, a co jest dostępne tylko w czytelni?

Księgozbiór biblioteki jest podzielony na część przeznaczoną do wypożyczenia oraz część dostępną na miejscu w czytelni. Pozycje przygotowane do korzystania na miejscu są specjalnie oznaczone w katalogu.

Co to jest szkolenie biblioteczne?

Szkolenie biblioteczne to przekazanie podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania biblioteki naukowej Grupy Uczelni Vistula. Zapoznanie się z przygotowanymi materiałami na platformie Platon jest wstępem do zdania egzaminu i uzyskania zaliczenia szkolenia.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.