Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
26 października 2024 r. Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, filia Akademii Finansów i Biznesu „Vistula” w Warszawie, symbolicznie otworzyła nowy rozdział. Wraz z Nowym Rokiem Akademickim uczelnia zaoferowała swoim studentom innowacyjne programy oraz przestrzeń do nauki, rozwoju i inspiracji.
W uroczystości inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2024/2025 wzięli udział przedstawiciele społeczności akademickiej oraz znamienici goście, w tym Beata Jóźwiak, burmistrz Miasta Pułtusk, oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Łukasz Skarżyński. Zgromadzonych serdecznie powitał generał dr Bogusław Bębenek, dyrektor kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, który podkreślił znaczenie tej wyjątkowej uroczystości, łączącej tradycję i nowoczesność. Wybitny historyk, dr hab. Radosław Lolo, prorektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, podkreślił zaś w swoim przemówieniu, że rozpoczynający się rok akademicki niesie ze sobą nowe możliwości i wyzwania, w których ważna jest odpowiedzialność za rozwój osobisty oraz kształtowanie przyszłości.
Czytaj mniejW uroczystości inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2024/2025 wzięli udział przedstawiciele społeczności akademickiej oraz znamienici goście, w tym Beata Jóźwiak, burmistrz Miasta Pułtusk, oraz pr…
Odczytano też list Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusza Wieczorka, który przekazał społeczności akademickiej serdeczne życzenia, wyrażając przekonanie, że nowy rok akademicki pozwoli na pogłębianie wiedzy i umiejętności, realizację naukowych pasji i uczestnictwo w ambitnych projektach badawczych.
Immatrykulacja – symboliczny akt przyjęcia do społeczności akademickiej
Jednym z kluczowych momentów uroczystości była immatrykulacja studentów pierwszego roku. Aktu tego dokonała dr Małgorzata Gogolewska-Tośka, dziekan Wydziału Humanistycznego, wprowadzając nowych członków społeczności akademickiej w wartości, które będą im towarzyszyć przez cały okres nauki. Studenci złożyli ślubowanie, zobowiązując się do rzetelnej pracy oraz poszanowania akademickich tradycji i etosu.
Czytaj mniej
Jednym z kluczowych momentów uroczystości była immatrykulacja studentów pierwszego roku. Aktu tego dokonała dr Małgorzata Gogolewska-Tośka, dziekan Wydziału Humanistycznego, wprowadzając nowych czł…
Akademia im. Aleksandra Gieysztora zachęca studentów, aby spojrzeli na swoją edukację jako inwestycję w przyszłość – zarówno swoją, jak i społeczności, której są częścią. Studia to czas na odkrywanie pasji, rozwijanie umiejętności i budowanie przyszłości, w której wiedza i wartości będą stanowić fundament sukcesu.
Fascynujący wykład o historii pułtuskiego meteorytu
Kulminacją wydarzenia był wykład inauguracyjny dr Jadwigi Białej. To wybitna specjalistka astronomii, była wieloletnia dyrektor olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. W przemowie zatytułowanej „Meteoryt Pułtusk” dr Biała wprowadziła uczestników uroczystości w historię jednego z największych deszczy meteorytów, który miał miejsce na północny wschód od Pułtuska 30 stycznia 1868 roku. Opowieść o pułtuskim meteorycie, który spadł na ziemię w formie licznych fragmentów, pozwoliła uczestnikom odkryć niezwykłość tego wydarzenia i znaczenie, jakie meteoryty mają dla nauki o kosmosie.
Czytaj mniejKulminacją wydarzenia był wykład inauguracyjny dr Jadwigi Białej. To wybitna specjalistka astronomii, była wieloletnia dyrektor olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. W przemowi…
Nowy Rok Akademicki, nowe wyzwania
Inauguracja w Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku stała się nie tylko formalnym rozpoczęciem roku akademickiego, ale również okazją do podkreślenia wartości, które przyświecają tej wyjątkowej uczelni – dążenia do wiedzy, pasji do nauki i odpowiedzialności za rozwój lokalnej społeczności.
Czytaj mniejInauguracja w Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku stała się nie tylko formalnym rozpoczęciem roku akademickiego, ale również okazją do podkreślenia wartości, które przyświecają tej wyjątk…
Nowy rok to szansa na wyznaczanie kolejnych celów, pokonywanie przeszkód i szukanie nowych możliwości. W obliczu dynamicznie zmieniającego się świata, uczelnia stara się dostosowywać programy nauczania do potrzeb współczesnych studentów i rynku pracy. Instytucja nie tylko wzbogaca swoje działania o praktyczny wymiar, ale także buduje mosty między teorią a praktyką. Jednocześnie Uczelnia zaprasza wszystkich studentów do wspólnego odkrywania potencjału, który w nich drzemie, przekonując, że wiedza jest kluczem do zmiany świata na lepsze.
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku