UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Turystyka i Rekreacja – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Turystyka i Rekreacja

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli chcesz rozwijać się w obszarze szeroko pojętej turystyki i rekreacji, studia w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula są idealne dla ciebie. Zyskasz specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Rozwiniesz kompetencje, które pozwolą ci prowadzić własny biznes, kreować wydarzenia, organizować eventy, realizować karierę w najlepszych biurach, hotelach i restauracjach w kraju lub za granicą. Z nami zbudujesz ścieżkę zawodowej kariery.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kierunku Turystyka i Rekreacja, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 25 lipca 2024 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 30% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: czw., 25 lip 2024, 16:00
Koniec: czw., 25 lip 2024, 16:45
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • odkryjesz zalety naszej uczelni.

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Kociszewski

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Kociszewski

Doktor nauk o Ziemi, absolwent Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie, wraz z ukończonym przygotowaniem pedagogicznym).  Wykładowca w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa VISTULA (zajęcia w języku polskim i angielskim), prodziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji SGTiH Vistula, koordynator merytoryczny projektu „InterTour. Nowy międzynarodowy program kształcenia na kierunku Turystyka i Rekreacja – studia”. Wykładowca na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW, gdzie bierze udział w tworzeniu interdyscyplinarnego kierunku studiów magisterskich „Polityki Zarządzania Dziedzictwem Kulturowym”. Autor artykułów i opracowań naukowych (w tym monografii), sekretarz redakcji czasopisma naukowego „Turystyka kulturowa”, recenzent czasopism naukowych „Turyzm” oraz „Folia Turistica”, włączony w projekty dotyczące turystyki kulturowej oraz turystyki seniorów; prelegent i wykładowca m.in. dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku i organizacji związanych z aktywizacją osób starszych. Czynny pilot wycieczek, przewodnik miejski po Warszawie, właściciel biura podróży PITUR. Od listopada 2015 r. trener krajowy przewodnictwa (national trainer) WFTGA (World Federation of Tourist Guide Associations), certyfikowany egzaminator pilotażu Polskiej Izby Turystyki oraz Kadr Turystyki.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dowiedz się więcej o kierunku:
Turystyka i Rekreacja I stopnia
Turystyka i Hotelarstwo II stopnia

Start 25 lipca 2024 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 30% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Turystyka i Rekreacja

  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Informacja o kierunku

  O studiach

  Turystyka i rekreacja to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki światowej, który po zawirowaniach związanych z pandemią wrócił na ścieżkę dynamicznego wzrostu. Pracownicy z wykształceniem kierunkowym są dziś pożądani i doskonale wynagradzani. Mogą też liczyć na doskonałe warunki rozwoju i atrakcyjne perspektywy. Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie dadzą ci szansę zawodowego spełnienia się w tym fascynującym obszarze. Otworzą się przed tobą drzwi do kariery w dynamicznym, innowacyjnym środowisku. Będziesz podróżować, poznawać świat i ludzi. 

  Kierunek Turystyka i rekreacja prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiada prestiżową akredytację THE-ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom kształcącym na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. Akredytacja THE-ICE jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem najwyższej jakości kształcenia, dowodem uznania dla kultury otwartości, współpracy z branżą i silnych powiązań nauki z praktyką.

  Na kierunku Turystyka i rekreacja (studia I stopnia) w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne w działalności przedsiębiorstw branży turystycznej w nowej rzeczywistości. Poznasz arkana efektywnego zarządzania turystyką wypoczynkową i biznesową, obiektami hotelowymi i gastronomią oraz sportem dla wszystkich. Dowiesz się, jak zorganizować́ wyjazdy pełne atrakcji czy wydarzenia biznesowe, jak zarządzać́ hotelem, restauracją czy też biurem podróży. Ten biznes stanie się twoją pasją, da ci satysfakcję i pieniądze. 

  W trakcie studiów licencjackich Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie opanujesz zagadnienia marketingu, prawa, zarządzania ludźmi oraz ryzykiem. Zdobędziesz wiedzę z zakresu najnowszych technologii informatycznych, stosunków międzykulturowych i oddziaływania człowieka na otoczenie. Z naszymi wybitnymi ekspertami i praktykami rozwiniesz też pożądane w branży inne kompetencje – komunikatywność, znajomość języków obcych, umiejętności organizacyjne oraz przedsiębiorczość. 

  Pierwsze doświadczenie w branży zyskasz dzięki programowi praktyk zawodowych, które zrealizujesz u naszych partnerów biznesowych oraz w kilkudziesięciu innych podmiotach z branży, których profil działalności jest zgodny z kierunkiem studiów oraz wybraną specjalnością.

  Kompetencje będziesz rozwijać angażując się także w prace koła Naukowego „2B”, podczas zajęć terenowych oraz uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach naukowych.

  Studia w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula pozwolą ci zdobyć dyplom uznanej na rynku uczelni. Zyskasz również globalne możliwości. Dzięki umowie zawartej z prestiżową szkołą wyższą B.H.M.S Business & Hotel Management School w Lucernie możesz przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny a nawet potrójny dyplom licencjacki (Vistula, BHMS i Robert Gordon University). To otworzy przed tobą drzwi do ekscytującej przygody i międzynarodowej kariery.

  Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w Szkole Głównej Turystyki Hotelarstwa Vistula w Warszawie szybko będziesz piąć się po szczeblach kariery w branży – w Polsce lub za granicą.

  Specjalności na kierunku Turystyka i rekreacja

  Jeżeli chcesz pracować w obiektach hotelarskich, prowadzić własny biznes gastronomiczny lub pracować w części restauracyjnej, ta specjalność jest właśnie dla ciebie. Poznasz współczesne trendy rynku turystycznego oraz najnowsze rozwiązania technologiczne. Zdobędziesz wiedzę z zakresu planowania działalności hotelarskiej oraz efektywnego zarządzania obiektami hotelarskimi i gastronomicznymi. Dowiesz się, jakie są zasady ich funkcjonowania jako całości oraz poszczególnych działów, jak zapewnić gościom i pracownikom bezpieczeństwo a także jak rozwijać biznes z sukcesem.

  Partnerem biznesowym na specjalności Hotelarstwo i gastronomia jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

  Specjalność ta jest odpowiedzią na potrzeby sektora turystyki biznesowej. W trakcie studiów o specjalności Turystyka biznesowa dowiesz się, jak skutecznie organizować podróże służbowe, kongresy, konferencje, imprezy motywacyjne lub pikniki firmowe. Nauczysz się samodzielnie zaplanować wydarzenia biznesowe, takie jak targi, study tour, study press czy imprezy korporacyjne. Wybierając specjalność Turystyka biznesowa możesz zostać członkiem Meeting Professional International (MPI) i brać udział w międzynarodowych konferencjach branżowych organizowanych w Londynie, Kopenhadze, Davos, Düsseldorfie czy Barcelonie

  Partnerem biznesowym na specjalności Turystyka biznesowa jest MeetingPlanner.Pl.

  Turystyka czasu wolnego to specjalność adresowana do osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z działaniami w obszarze turystycznym, np. w biurach podróży. W trakcie studiów o specjalności Turystyka czasu wolnego odkryjesz, co to znaczy wyjazd pełen atrakcji. Dowiesz się, jak kreatywnie współpracować z grupą turystów czy radzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Poznasz kulturę i historię różnych zakątków świata.
  Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by realizować się w zawodzie animatora.

  Aktywny wypoczynek ma coraz więcej zwolenników. Rynek potrzebuje więc wykwalifikowanej kadry, która w sposób profesjonalny dostarczy klientom oczekiwany przez nich produkt. Jeśli chcesz związać swoją karierę zawodową z planowaniem i organizacją rekreacji w turystyce, a także zachowań prozdrowotnych, ta specjalność jest dla ciebie. W trakcie studiów o specjalności Rekreacja w turystyce, zyskasz fachową wiedzę i umiejętności dostosowywane do pojawiających się na rynku trendów i innowacji. Dowiesz się, jak zadbać o to, by klienci zawsze chcieli do ciebie wracać.

  Turystyka i rekreacja
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
  Turystyka i rekreacja
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

  Warunkiem uruchomienia specjalności na kierunku studiów jest zebranie odpowiedniej liczby studentów, tj. nie mniej niż 15 osób.

  Program studiów Turystyka i rekreacja

  Program studiów I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie jest dostosowany do wymagań rynku pracy. W trakcie ćwiczeń, warsztatów, gier strategicznych i symulacyjnych zyskasz praktyczną wiedzę i umiejętności. Będziesz studiować pod okiem wybitnych ekspertów, znanych w branży praktyków oraz uznanych wykładowców akademickich. Nauczysz się jak planować, organizować i koordynować pracę w przedsiębiorstwie turystyczno-rekreacyjnym, hotelu, biurze podróży czy ośrodku wypoczynkowym. Opanujesz także język obcy do poziomu co najmniej B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

  Atuty studiów na kierunku Turystyka i rekreacja

  Prestiżowa akredytacja THE-ICE

  Studia Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiadają prestiżową akredytację THE-ICE. To znak najwyższej jakości kształcenia, dowód uznania dla systemu wspierania studentów, współpracy z biznesem oraz wartości badań naukowych.

  Prestiżowa akredytacja THE-ICE

  Międzynarodowa kariera w zasięgu ręki

  Otworzą się przed tobą globalne możliwości. Dzięki umowie zawartej z prestiżową szkołą wyższą B.H.M.S Business & Hotel Management School w Lucernie możesz przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny a nawet potrójny dyplom licencjacki (Vistula, BHMS i Robert Gordon University). To otworzy przed tobą drzwi do ekscytującej przygody i międzynarodowej kariery.

  Międzynarodowa kariera w zasięgu ręki

  Po pierwsze praktyka

  Kształcenie ma charakter wybitnie praktyczny. W trakcie studiów zrealizujesz praktyki zawodowe, które w sumie trwają pół roku. Dzięki nim zdobędziesz pierwsze doświadczenia w branży.

  Po pierwsze praktyka

  Certyfikacje, które dadzą ci przewagę

  Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki I Hotelarstwa Vistula pozwolą ci zdobyć certyfikacje, które dadzą ci przewagę na rynku pracy: Young Event Design Certificate, Sustainability Manager in Tourism, Air Transport Fundamentals for the Leadership & Management Training Program, Introduction to the Airline Industry for the Leadership & Management Training Program, MPI Global Training 1.

  Czytaj mniej

  Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w warszawskiej Szkole Głównej Turystyki I Hotelarstwa Vistula pozwolą ci zdobyć certyfikacje, które dadzą ci przewagę na rynku pracy: Young Event Design Cer…

  Czytaj więcej
  Certyfikacje, które dadzą ci przewagę

  Dodatkowe atrakcyjne kursy

  Masz szansę poszerzać swoje zainteresowania oraz pogłębiać wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach pilotów wycieczek, instruktorów w specjalności SURVIVAL oraz w kursach językowych organizowanych przez uczelnię partnerską.

  Dodatkowe atrakcyjne kursy

  Międzynarodowa atmosfera

  Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest jedną z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce.

  Międzynarodowa atmosfera

  Kariera

  Perspektywy zawodowe po kierunku Turystyka i rekreacja

  Po studiach możesz podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich, gastronomicznych i rekreacyjnych oraz w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą turystyką i rekreacją. Zyskasz kompetencje niezbędne w zarządzaniu firmami turystycznymi (biura podróży, obiekty noclegowe) a także w działalności w obszarze organizacji wydarzeń́ biznesowych i programowania aktywnego ruchowo czasu wolnego.

  Otworzą się przed tobą szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach:

  Otworzą się przed tobą szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach:

  • hotele i inne obiekty noclegowe,
  • centra wystawienniczo-konferencyjne,
  • profesjonalni organizatorzy kongresów,
  • organizatorzy podróży motywacyjnych,
  • biura podróży,
  • linie lotnicze,
  • agencje eventowe,
  • restauracje,
  • zakłady gastronomiczne,
  • urzędy miasta / gminy / powiatu – departamenty sportu i turystyki,
  • obiekty sportowo-rekreacyjne,
  • stadiony sportowe,
  • obiekty fitness,
  • obiekty wellness i SPA.

  Staże i praktyki studenckie

  Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?
  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.