UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Wpisy / CV Studenta – zadbaj o swoją przyszłość już dziś!

CV Studenta – zadbaj o swoją przyszłość już dziś!

Załóżmy, że jesteś tryskającym energią, pełnym zapału do pracy i uparcie dążącym do realizacji własnych marzeń i ambicji młodym człowiekiem. Gratuluję takiej postawy i ufam na słowo, że tak właśnie jest. Co jednak zrobić, by twój przyszły szef też w to uwierzył? Jak go przekonać, że będziesz idealnym kandydatem na dane stanowisko, gdy nie masz jeszcze dużego doświadczenia i jesteś na początku drogi zawodowej? Pozwól, że podzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami i uchylimy Ci rąbka tajemnicy.

CV zacznij tworzyć na studiach

Studia to okres nauki, beztroski i dobrej zabawy. Jasna sprawa! Pomyśl jednak w jaki sposób połączyć przyjemne z pożytecznym i zaangażować się w inicjatywy, dzięki którym nie tylko będziesz miał fun, ale też zdobędziesz nowe umiejętności, które będziesz mógł wpisać do swojego CV.
Jesteś przedsiębiorczy oraz masz duże zdolności przywódcze? Dołącz do Samorządu Studenckiego! Zostań leaderem projektów i inicjatyw, którymi będziesz mógł się pochwalić w przed przyszłym pracodawcą. Masz pomysł na biznes? Skorzystaj z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości lub oferowanych przez uczelnię kursów i szkoleń!
A może chciałbyś zarobić pierwsze pieniądze? Odwiedź biuro karier, przejrzyj oferty praktyk i staży zawodowych. Alternatyw jest wiele – wybór należy do ciebie!

Czytaj mniej

CV zacznij tworzyć na studiach

Studia to okres nauki, beztroski i dobrej zabawy. Jasna sprawa! Pomyśl jednak w jaki sposób połączyć przyjemne z pożytecznym i zaangażować się w inicjatywy, dzięki kt…

Czytaj więcej

Korzystaj z możliwości, jakie daje ci twoja Uczelnia

„W tym roku szczęście mi dopisało i dostałam się do międzynarodowego programu Intertour realizowanego na Uczelni Vistula. Możliwość studiowania w języku angielskim, a także realizowania licznych projektów pod skrzydłami międzynarodowej kadry dydaktycznej jest nieoceniona. Co więcej, na wikt i opierunek mogę liczyć już nie tylko w Europie, ale i w Wietnamie, Tadżykistanie, Gruzji, Rosji czy na Filipinach.
Przyznam, że praca w międzynarodowej i tak różnorodnej w osobowości grupie otwiera umysł i inspiruje do coraz to bardziej śmiałych pomysłów i wyzwań. Pomyśl, jak udział w programie Intertour może pozytywnie wpłynąć na twój wizerunek w oczach pracodawcy, szczególnie gdy nie masz zbyt dużego doświadczenia, a naprawdę jest się czym pochwalić!”

Czytaj mniej

Korzystaj z możliwości, jakie daje ci twoja Uczelnia

„W tym roku szczęście mi dopisało i dostałam się do międzynarodowego programu Intertour realizowanego na Uczelni Vistula. Możliwość studiowania …

Czytaj więcej

Koła i kluby studenckie – rozwijaj swoje pasje i zainteresowania

„Zostałam członkiem Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B”, o którym słyszałam i czytałam jeszcze przed wstąpieniem na uczelnię. Przyznam, że był to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowałam się przekroczyć jej progi i jestem wdzięczna, że tak się stało.
Dzięki działalności w klubie “2B” w styczniu lecę do Rzymu na jedną z największych i najbardziej prestiżowych konferencji – Global Forum, której organizatorami są światowe stowarzyszenia branżowe SITE+MPI.
Działalność w wolontariacie czy w kole naukowym nie pozostaje bez znaczenia i może znacznie pomóc ci zdobyć pracę, szczególnie jeśli zadania, za które odpowiadasz są powiązane z twoją przyszłą profesją. Zdobyta wiedza podczas studiów i przede wszystkim wykorzystana w praktyce to silny atut, który zwróci uwagę twojego rekrutera”. Sprawdź ofertę naszych klubów studenckich i wybierz coś dla siebie!

Czytaj mniej

Koła i kluby studenckie – rozwijaj swoje pasje i zainteresowania

„Zostałam członkiem Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B”, o którym słyszałam i czytałam jeszcze przed wstąpieniem n…

Czytaj więcej

Zdobywaj cenne kontakty – to się opłaci

„Ja dzięki działalności w kole naukowym oraz licznym wolontariatom poznałam innych, zmotywowanych i aktywnych studentów, ale przede wszystkim dałam się poznać wielu osobom z branży. Potencjalnie lekka i niezobowiązująca rozmowa przy kawie przełożyła się na późniejszą ofertę praktyk i pracy. Nie da się przecenić mocy, jaką daje poznanie „face-to-face” potencjalnego przyszłego pracodawcy. Nie dość, że prezes może poznać nas jako zaangażowanych pasjonatów, dowiedzieć się jak i dlaczego się udzielamy w różnych aktywnościach, to my również możemy dowiedzieć się, jak wyglądać mogłaby u niego praca.
Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie można się powołać na rozmowę czy spotkanie w trakcie ubiegania się o pierwszą pracę. I bez względu jak się potoczy kariera, choć CV może nie odzwierciedlać tego, czym zajmowaliśmy się w czasie studiów, to krótka rozmowa, tzn. networking i nasze znajomości mogą się okazać dla pracodawcy dużo ważniejsze niż nam się wydaje”.

Czytaj mniej

Zdobywaj cenne kontakty – to się opłaci

„Ja dzięki działalności w kole naukowym oraz licznym wolontariatom poznałam innych, zmotywowanych i aktywnych studentów, ale przede wszystkim dałam się pozna…

Czytaj więcej

Praca bez doświadczenia? – tak, to możliwe!

„Moja historia (zawodowa) rozpoczęła się poprzez działalność w Studenckim Kole Naukowym Turystyki Biznesowej, gdzie od wstąpienia do zostałam liderem dużego projektu Wolontariusze Meetings Week Poland. Dzięki mojemu zaangażowaniu otrzymałam propozycję pracy w biurze podróży. Należy dodać, że nie miałam doświadczenia w branży, ale widząc jak profesjonalnie podchodzę do swoich obowiązków nawet wolontaryjnie, zaproponowano mi pracę, bez rozmowy kwalifikacyjnej.
Obecnie, sytuacja się powtórzyła, co jest naprawdę zaskakujące! Po wielu projektach, konkursach, wyjazdach zagranicznych otrzymałam propozycję współpracy zupełnie w ten sam sposób tylko, że w jednej z najlepszych agencji eventowych w Polsce”.

Adrianna Roguska – Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B”

Znalezienie pracy marzeń wydaje się trudne szczególnie osobom nieposiadającym doświadczenia zawodowego, czyli głównie studentom. Jeżeli jednak znajdziesz się w miejscu, które stwarza wiele możliwości rozwoju, nie wahaj się i skorzystaj z nich! Na Vistuli masz mnóstwo ciekawych opcji i alternatyw. Rozejrzyj się wokół i wybierz coś, co cię kręci! Uwierz mi, że warto, a dobre CV samo się nie napisze!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.