UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Triumf” najlepszym filmem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Vistuli

„Triumf” najlepszym filmem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Vistuli

5. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli wygrał dokument pt. Triumf. Zrealizowała go grupa producencka Kronikarze: Juliya Sandaliuk, Yeva Lakizo, Krzysztof Wilczyński, Lika Prokopenko.

Zwycięski film to historia młodego chłopaka, który w wieku kilkunastu lat zachorował na raka, co  radykalnie zmieniło jego perspektywę. Choroba odebrała mu najważniejsze lata, ale nie poddał się. Film jest poruszającą historią o sile, nadziei i determinacji.

W trakcie festiwalu pokazano 11 krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji zrealizowali je w ramach Warsztatu Telewizyjnego/TV Workshop prowadzonego przed red. Marcina Antosiewicza.

To wydarzenie to wspólne święto małych form, w których jest wielki duch – mówił profesor Wawrzyniec Konarski, rektor Uczelni Vistula. Wszystkie pokazane filmy dowodzą wielkiej wrażliwości i kreatywności studentów. Znaleźli fantastyczne ludzkie historie i opowiedzieli je z wielką pasją. Pokazali swoje uczucia.

Marcin Antosiewicz uczy swoich podopiecznych, jak ustawiać kadr, jak montować i pisać tekst, uczy języka telewizyjnego, ale podkreśla, że w dziennikarstwie najważniejsza jest właśnie historia i jej bohater.

Filmy powstały w grupach producenckich jako praca zespołowa. Były nieprzespane noce i ciężka praca, ale efekt okazał się ekscytujący. Autorzy dokumentów i ich bliscy, którzy byli na festiwalu, nie kryli dumy.

Bohaterowie filmów borykają się z różnymi problemami – z brakiem pieniędzy, chorobą, depresją czy samotnością, cierpią też z powodu wojny na Ukrainie. Pokazują jednak, że nigdy nie należy się poddawać. Nawet w najtrudniejszej sytuacji można sobie poradzić. Po nocy zawsze przychodzi dzień.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.