Technologiczna pasja studentów Vistuli podbija Ursynów

Akademia Finansów i Biznesu Vistula po raz kolejny wzięła udział w Ursynowskim Festiwalu Nauki. Nasi studenci z sukcesem zaprezentowali roboty, które samodzielnie zaprojektowali i skonstruowali. Wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Warszawy, odbyło się w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.
Autorskie konstrukcje – zaprojektowane, zbudowane i zaprogramowane przez przyszłych inżynierów z Uczelni Vistula – przyciągnęły uwagę licznych uczestników Festiwalu. Zwiedzający mogli nie tylko zobaczyć roboty w akcji, ale również porozmawiać z ich twórcami i dowiedzieć się, jak wygląda proces ich tworzenia.
Roboty prezentował i wyjaśniał zasady ich działania lider grupy, Murad Guliyev. Dzięki jego zaangażowaniu i wiedzy technicznej, odwiedzający mieli szansę lepiej zrozumieć, jak powstają inteligentne maszyny oraz jakie technologie i języki programowania stoją za ich funkcjonowaniem.
Wśród gości zwiedzających nasze stanowisko był Burmistrz Dzielnicy Ursynów. Robert Kempa z dużym zainteresowaniem zapoznawał się z projektami studentów. Jego obecność podkreśliła znaczenie współpracy między lokalnymi władzami a środowiskiem akademickim w promowaniu edukacji technicznej i innowacji
Udział w Ursynowskim Festiwalu Nauki to nie tylko możliwość promocji Uczelni Vistula, ale także doskonała okazja dla studentów do zaprezentowania efektów swojej pracy przed szeroką publicznością.
Chcesz tworzyć innowacyjne rozwiązania przyszłości?
Sprawdź naszą ofertę studiów na kierunku Informatyka.