DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Studenckie wizyty w Sejmie i Orońsku

Studenckie wizyty w Sejmie i Orońsku

Zobaczyć z bliska to, o czym mówią wykładowcy, poczuć atmosferę i posłuchać nowych opowieści – warto jest wyjść poza mury uczelni i zyskać nową wiedzę. Członkowie studenckiego Klubu Dyplomacji Uczelni Vistula zwiedzili właśnie kompleks sejmowych budynków. To w sejmie jest serce polskiej polityki i wykuwa się prawo, od którego zależy życie całego społeczeństwa i przyszłość kraju. Tam dzieją się niezwykle ekscytujące historie.

Na galerii Sali Posiedzeń studenci wysłuchali kilku poselskich wystąpień a w holu spotkali znanych polityków. Poznali też historię polskiego parlamentaryzmu i zasady funkcjonowania sejmu. Zobaczyli buławy poprzednich marszałków i usłyszeli wiele ciekawych opowieści. Organizatorem wizyty był opiekun klubu dr Kamil Mateusz Kuśmider.

Inne zaś miejsce wybrali studenci pierwszego roku Grafiki. W towarzystwie Jana Jaworskiego-Bracha odwiedzili Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Jest ono miejscem spotkań artystów z różnych stron świata, gromadzi dzieła sztuki, realizuje program wystawienniczy i naukowo-badawczy, stanowi zaplecze dla pracy twórczej rzeźbiarzy.

Studenci obejrzeli tam wystawę izraelskiego artysty Daniego Karavana – autora wielu monumentalnych, rzeźbiarsko-architektonicznych realizacji na całym świecie, ekspozycję Iwony Rozbiewskiej „W głąb trapezu” oraz „Powrót Chleba, Wody, Miodu” Stanisława Bracha. Młodzież zobaczyła też rysunki prof. Gustawa Zemły i kultowy obiekt „Ukon” Magdaleny Abakanowicz. Ukoronowaniem wycieczki była zaś wizyta w magazynach, które na co dzień są zamknięte dla publiczności.

Wycieczka do Orońska była dla studentów Grafiki niezwykle inspirującym doświadczeniem i motywacją do własnych działań twórczych.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.