UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Klimat to nasze najważniejsze wyzwanie – konferencja RCOY

Klimat to nasze najważniejsze wyzwanie – konferencja RCOY

W dniach 22-24 września Akademia Finansów i Biznesu Vistula będzie gościć uczestników Regionalnej Młodzieżowej Konferencji Klimatycznej (RCOY Eastern Europe). Uczelnia jest partnerem wydarzenia. Delegaci z całej Europy Środkowo-Wschodniej spotkają się z ekspertami ds. klimatu i będą rozmawiać o tym, co młodzież może zrobić, by ocalić naszą planetę.  

RCOY Eastern Europe to młodzieżowa konferencja klimatyczna organizowana przez młodzież dla młodzieży. Celem jest konsolidacja młodych aktywistów klimatycznych w naszym regionie. W trakcie wydarzenia wezmą oni udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów klimatycznych oraz zyskają wiedzę nt. stanu negocjacji klimatycznych. Dowiedzą się, a jaki sposób na co dzień możemy dbać o klimat oraz jak edukować w tej sprawie otoczenie. Opracują też wspólne stanowisko – Regionalną Deklarację Młodzieży – które posłuży jako podstawa dla przyszłych projektów młodzieżowych na rzecz klimatu.

Konferencja odbędzie się w krytycznym momencie. Coraz częściej zmagamy się z negatywnymi konsekwencjami globalnego ocieplenia. Za taki stan rzeczy odpowiada człowiek i zbyt duża emisja do atmosfery gazów cieplarnianych. Na klimat wpływają również nasze codzienne nawyki, związane m.in. z podejściem do segregowania odpadów, nieracjonalnym korzystaniem z zasobów wody czy nadmierną konsumpcją. Dlatego konieczne jest budowanie świadomości i wiedzy o ekologii.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do konferencji zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestrowania się na stronie:

https://linktr.ee/rcoy.easterneurope

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.