DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Dwadzieścia lat później, czyli bilans członkostwa Polski w Unii Europejskiej”

„Dwadzieścia lat później, czyli bilans członkostwa Polski w Unii Europejskiej”

Baner przedstawiający flagi Polski oraz Unii Europejskiej na tle dokumentu z leżącym na nim długopisem oraz okularami.

20 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Próby podsumowania tego okresu dokonają uczestnicy konferencji „Dwadzieścia lat później, czyli bilans członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Celem debaty jest dostarczenie ważnych refleksji oraz projekcji przyszłości. Wydarzenie odbędzie się 13 maja (poniedziałek) 2024 w auli 2A, w godzinach 9.00 – 15.30.

W ramach konferencji odbęda się dwa panele. Panel polityczno-administracyjny poprowadzi dr hab. Wawrzyniec Konarski – rektor i profesor AFiBV Vistula. W dyskusji wezmą udział wybitni eksperci, którzy w sposób bezpośredni przyczynili się do uzyskania przez Polskę statusu państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Dr hab. Marek Grela, prof. dr hab. Danuta Huebner, prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek oraz Jan Truszczyński przywołają czas negocjacji, moment naszego przyjęcia do struktur unijnych oraz dokonają bilansu naszego członkostwa na kanwie swojej wiedzy i osobistych doświadczeń. Uczestnicy panelu będą mówić o wpływie UE na jakość rządzenia w Polsce, o problemach i wzywaniach, oraz o tym, co dalej.

Panel ekonomiczno-gospodarczy poprowadzi zaś prof. dr hab. Witold Orłowski. O sukcesach i zaniechaniach wynikających z członkostwa w Unii, o polityce spójności, funkcjonowaniu uczelni wyższych oraz o korzyściach wynikających z akcesji do Wspólnoty będą dyskutować: prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, dr hab. Ida Musiałkowska, prof. dr. hab. inż. Michał Zasada oraz dr hab. Piotr Wachowiak.

Serdecznie zapraszamy

13 maja (poniedziałek) 2024 r., aula 2A, godz. 9:00 – 15:30.

Program konferencji oraz tematyka paneli.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Master Europei Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.