UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / 27. Festiwal Nauki z udziałem wykładowców Uczelni Vistula

27. Festiwal Nauki z udziałem wykładowców Uczelni Vistula

27. Festiwal Nauki w Warszawie odbędzie się pod hasłem „Nauka to podróż w przyszłość”. Jego misją jest upowszechnianie nauki, aby lepiej rozumieć nasze życie i otoczenie.

Wydarzenie daje możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy. Nauka jest przedstawiana w przystępny sposób: spotkania prowadzą osoby, które poza dorobkiem naukowym cechuje także zdolność objaśniania złożonych kwestii w sposób zrozumiały i przejrzysty.

W projekt, który jest skierowany do dzieci, młodzieży oraz starszych miłośników nauki zaangażowało się ponad 100 ośrodków naukowych, kulturalnych oraz instytucji publicznych i prywatnych, w tym również Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

W ramach festiwalu odbędzie się około 1000 spotkań – wykładów, dyskusji i warsztatów. W ich trakcie będą omawiane zagadnienia związane z sytuacją na świecie, z nowymi technologiami, innowacjami w biznesie, przedsiębiorczością i globalnymi zmianami zachodzącymi w stylu życia współczesnego człowieka.

Wykładowcy Akademii Finansów i Biznesu Vistula wystąpią z wykładami, które będą koncentrować się m.in. na działaniach Rosji, trudnych wyzwaniach, przed którymi staje polskie państwo i naród oraz na dezinformacji.

Wykłady odbędą się stacjonarnie w kampusie Uczelni Vistula (Aula 2A, ul. Stokłosy 3 w Warszawie) oraz online na kanale Facebook Uczelni Vistula (https://www.facebook.com/uczelniavistula).

Program:

  • 18 września, poniedziałek, godz. 17:00 – dr Piotr Kościński „Rosja jako nowe „Imperium Zła?”; 
  • 19 września, wtorek, godz. 17:00 – dr Anna Orzechowska „Jak literatura uczy nas być lepszymi ludźmi, czyli o etycznej krytyce literackiej w XX i XXI wieku”; 
  • 20 września, środa, godz. 17:00 – dr Grzegorz Mathea „Czy Napoleon byłby dobrym menedżerem? Czego współczesny biznes może się nauczyć z historii wojen?”;  
  • 21 września, czwartek, godz.17:00, dr hab. Wawrzyniec Konarski „Węzeł Gordyjski? Trudne wyzwania Narodu i Państwa w nowożytnej historii Polski”; 
  • 22 września, piątek, godz. 17:00 – dr Wojciech Lorenz „Działania hybrydowe i dezinformacja Rosji – wyzwania dla Polski”.  

Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia!

27. Festiwal Nauki w Uczelni Vistula
Początek: pon., 18 wrz 2023, 17:00
Koniec: pt., 22 wrz 2023, 19:00
Miejsce: Kampus Uczelni Vistula, Aula 2A
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.