UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Joanna Kalecińska

dr Joanna Kalecińska

dr Joanna Kalecińska
e-mail: j.kalecinska@vistula.edu.pl
Wydział: Turystyki i Rekreacji
Kierunek kształcenia: Turystyka i Rekreacja/Dietetyka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyła specjalizacje: z żeglarstwa, turystyki i rekreacji oraz w czasie studiów uzyskała uprawnienia: instruktora pływania, gimnastyki,  lekkiej atletyki, młodszego ratownika WOPR, sternika jachtowego i motorowodnego oraz instruktora PZŻ. Stopień doktora nauk o kulturze fizycznej uzyskała w 2008 roku; temat rozprawy: „Rodziny usportowione środowiskiem wychowania do rekreacyjnej aktywności ruchowej”. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów Wychowania do Życia w Rodzinie (2001), Rocznych Podyplomowych Studiów Menedżerskich (2010) w SGH oraz MBA Zarzadzanie Szkołą Wyższą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (2016). Odbyła liczne zagraniczne staże naukowe, między innymi w: Lithuanian Academy of Physical Education (Kowno, Litwa) – 2010 i 2012, Latvian Academy of Sport Education (Ryga, Łotwa) w 2011, Universitad de Alcala (Madryt, Hiszpania) w 2013,  Université du Sud Toulon Var  (Francja) w 2014, Presov University. Faculty of Sport (Słowacja) w 2015, Funchal University of Madera (Portugalia) w 2016, Uniwersytet w Zadarze (Chorwacja) w 2018.

Jej doświadczenie zawodowe związane jest z pracą w szkolnictwie w różnych etapach edukacyjnych (szkoła podstawowa, gimnazjum, uczelnia wyższ) na stanowiskach nauczyciela wychowania fizycznego oraz dydaktycznych (asystent, adiunkt, wykładowca), a także kierowniczych (prodziekan ds. Zarządzania Projektami; prodziekan ds dydaktycznych; Zastępca i Dyrektor Programu Kształcenia Turystyka i Rekreacja; Kierownik Zakładu; Z-ca Kierownika Katedry). Jest autorką ponad 50. publikacji naukowych. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji Rekreacji i Turystyki w Poznaniu i V-ce Prezesem Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Komunikacja interpersonalna i zarządzanie grupą; negocjacje
  • Uwarunkowania uczestnictwa w rekreacji ruchowej wybranych grup społecznych
  • Zarządzanie projektami w turystyce i rekreacji
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.