UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Wpisy / Przygotuj się, idą zmiany

Przygotuj się, idą zmiany

W ciągu dekady sztuczna inteligencja, robotyzacja i automatyzacja wyeliminują z europejskiego rynku połowę miejsc pracy. Zniknie wiele zawodów. Pojawią się jednocześnie nowe, ekscytujące możliwości, a w niektórych obszarach zapotrzebowanie na pracowników będzie dynamicznie rosło.  Jednym z nich jest IT.

Sport czy Informatyka?

„IT to bardzo rozległa dziedzina. Ma wiele gałęzi  i odcieni” – mówi Dariusz Drezno, konsultant i trener z zakresu zapewnienia jakości, testowania i komunikacji technicznej. Gdy lata temu, zdawał maturę, zastanawiał się, czy może nie postawić w życiu zawodowym na sport. Wybrał jednak informatykę i podkreśla, że nie zawiódł się. Kierował międzynarodowymi zespołami, a  dziś wiedzę i doświadczenie przekazuje młodym w Akademii Biznesu i Finansów Vistula, najbardziej umiędzynarodowionej uczelni w Polsce.

Testowanie oprogramowania komunikację techniczną można tu opanować na studiach podyplomowych, i to w fantastycznym środowisku. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by uczyć się z młodymi ludźmi z całego świata.

Na testerów czeka ogromna liczba ofert pracy. „To zdecydowanie rynek pracownika” – mówi Dariusz Drezno. „Możliwości rozwoju są ogromne” – dodaje. Bardzo łatwo też przejść z testowania do programowania, analizy biznesowej, zapewniania jakości czy szkoleń. Testowanie to wciąż jedna z szybszych dróg wejścia do świata IT.

Czytaj mniej

Testowanie oprogramowania komunikację techniczną można tu opanować na studiach podyplomowych, i to w fantastycznym środowisku. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by uczyć się z młodymi ludźmi z cał…

Czytaj więcej

Praktyczne wejście do świata IT, czyli Testowanie Oprogramowania

W Europie brakuje setek tysięcy programistów. Najlepsi zarabiają nawet 800 zł za godzinę.  Muszą mieć jednak wsparcie testerów. Im też słono się płaci. Bez nich producenci otaczających nas urządzeń mieliby same  problemy.

Wszystkie urządzenia – od robota kuchennego, poprzez pralki, samochody, samoloty czy satelity – składają się ze sprzętu – to hardware oraz oprogramowania – software. Aby  produkt był niezawodny, oprogramowanie powinno działać bezbłędnie. Zawsze trzeba to sprawdzić, bo nieprzetestowanie może skończyć się katastrofą. To jest właśnie zadanie testerów.

„Ciekawość, umiejętność efektywnego komunikowania się, w tym konstruktywnego krytykowania, to podstawy w tym zawodzie” – podkreśla Dariusz Drezno. „Dokładność, sumienność, zwracanie uwagi na szczegóły również bardzo się przydają i można je wyćwiczyć” – dodaje.

Czytaj mniej

Praktyczne wejście do świata IT, czyli Testowanie Oprogramowania

W Europie brakuje setek tysięcy programistów. Najlepsi zarabiają nawet 800 zł za godzinę.  Muszą mieć jednak wsparcie testerów. Im t…

Czytaj więcej

Testowanie Oprogramowania – informacje o kierunku

Studia  podyplomowe Testowanie Oprogramowania są właśnie takim praktycznym wejściem do świata IT. To oferta dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową w  IT, jak i dla tych, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w tej dziedzinie.

Są adresowane do szerokiego grona odbiorców. Ogromne  możliwości rozwoju znajdą na nich:

  • absolwenci studiów magisterskich
  • absolwenci studiów  licencjackich (kierunki techniczne, nauki ścisłe)
  • absolwenci studiów inżynierskich
Czytaj mniej

Testowanie Oprogramowania – informacje o kierunku

Studia  podyplomowe Testowanie Oprogramowania są właśnie takim praktycznym wejściem do świata IT. To oferta dla osób, które dopiero zaczynają swoj…

Czytaj więcej

Studia dają możliwość przystąpienie do międzynarodowego egzaminu pozwalającego uzyskać certyfikat testera ISTQB (Certificate in Software Testing), co otwiera drzwi do kariery w międzynarodowym środowisku.

Komunikacja techniczna na topie, czyli humanista w IT

Wiele osób marzy o karierze w IT, ale nie wszyscy mają przygotowanie techniczne. Czy to zamyka przed nimi drzwi?  Wcale nie. Przykładem może być specjalista ds. dokumentacji technicznej, dla którego kluczowymi umiejętnościami są komunikacja i znajomość języków obcych.  Zarówno inżynierowie, którzy bardzo dobrze znają język i lubią przekazywać wiedzę oraz osoby po studiach językowych z zamiłowaniem do nowych technologii świetnie odnajdują się świecie komunikacji technicznej.

To również zawód przyszłości. Komunikacja techniczna jest dziedziną, która na rynku cieszy się coraz większą popularnością. Zajmuje się przekładaniem trudnej, technicznej wiedzy  na język zrozumiały dla każdego użytkownika. Informacje te mogą mieć różną formę – specyfikacji technicznych i instrukcji obsługi, infografik, filmów instruktażowych oraz szkoleń e-learningowych.

Czytaj mniej

Komunikacja techniczna na topie, czyli humanista w IT

Wiele osób marzy o karierze w IT, ale nie wszyscy mają przygotowanie techniczne. Czy to zamyka przed nimi drzwi?  Wcale nie. Przykładem może by…

Czytaj więcej

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że dokumentacja techniczna wcale nie dodatkiem, ale niezwykle ważną, integralną częścią każdego urządzenia i oprogramowania. Ludzie, którzy potrafią ją tworzyć są bardzo wysoko cenieni.

Komunikacja techniczna – informacje o kierunku

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oferuje praktyczne przygotowanie do realizowania się w tym zawodzie.  Studia podyplomowe Komunikacja Techniczna są rezultatem współpracy z doświadczonymi praktykami.

Nie trzeba umieć programować,  ani znać wyspecjalizowanych narzędzi. Trzeba za to :

  • znać język obcy
  • umieć zbierać informacje
  • potrafić klarownie wyrażać myśli
  • porozumiewać się z programistami, analitykami i testerami
Czytaj mniej

Komunikacja techniczna – informacje o kierunku

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oferuje praktyczne przygotowanie do realizowania się w tym zawodzie.  Studia podyplomowe Komunikacja Techniczna są…

Czytaj więcej

Te studia pozwalają rozwijać swoje talenty absolwentom filologii, a tym, którzy ukończyli kierunku inżynierskie pokazują, jak efektywnie przekazywać skomplikowaną techniczną wiedzę klientom. Absolwenci studiów uzyskują cenny certyfikat ITCQF (International Technical Communication Qualifications Foundation).

Więcej o studiach:

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.